Vondráčkové manžel o exekuci: Dobřichovská je podvodnice

Praha - Informace o tom, že na veškerý nemovitý majetek zpěvačky Heleny Vondráčkové byla uvalena exekuce, obletěla celé Česko. Vše se děje kvůli milionovému údajnému dluhu vůči módní návrhářce Daně Dobřichovské. Manžel a manažer popové divy Martin Michal ovšem ve vyjádření pro server idnes.cz naznačuje, že situace se má trochu jinak. Myslí si totiž, že dluh by měla platit sama Dobřichovská.

Krásné vily ve středočeské Řitce by byla škoda
doporučujeme

Celá kauza je velmi nepřehledná. Musíme se vrátit o deset let zpátky, kdy Vondráčková zpívala na akci, kterou pořádala firma módní návrhářky Dobřichovské. Honorář ovšem zpěvačka nedostala. Michal tvrdí, že aby nemusela Dobřichovská platit, převedla firmu na Ukrajince Bogdana Moskala.

Michal proto neváhal a obrátil se na soud. Při odvolání ale neuspěl a Vrchní soud rozhodl, že platit má samotná Vondráčková. Michal proto využil právního aktu dovolání.

Dobřichovská potvrdila, že Vondráčková dostala zaplaceno. Ovšem v závislosti na soudním rozsudku chce, aby jí peníze vrátila. Soudní instance totiž vydala usnesení, že platit by měla nikoliv Dobřichovská jako osoba fyzická, ale právnická osoba, tedy daná firma.

"Soudní proces se táhl osm let. Zkrátka a dobře, to rozhodnutí je platné. Je  fakt, že Vondráčková má platit mně," vysvětlila důvody pro podání návrhu na exekuční opatření módní návrhářka.

Martin Michal je z postupu Dobřichovské rozezlený. Vadí mu, že nevzala v potaz, že podal dovolání k vyšší soudní instanci. "Čelíme atakům jedné velké podvodnice. Dobřichovská exekutorům zatajila, že jsme  zažádali o odklad výkonu. Dobře ví, že je paní Vondráčková pod drobnohledem  médií. Podle nás podala návrh na exekuci s tím, že na zpěvačku vyvine nátlak,  aby zaplatila a vyhnula se případnému negativnímu mediálnímu dopadu," řekl Michal serveru idnes.cz.

Michal chce počkat na rozhodnutí dovolacího soudu. Právnička Vondráčkové zároveň požádala o zastavení exekuce. Například na vilu ve středočeské Řitce je vydán exekuční příkaz k prodeji.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama