"Krvavá" revoluce v Praze! Popravili ministry, včetně Kalouska?

Praha (REPORTÁŽ) - Několik stovek lidí. To je dnešní účast na demonstraci pořádané Holešovskou. Během akce se volá po demisi vlády a dokonce byli popraveni tři ministři. Cílem demonstrace je revoluční změna poměrů.

Je toto Kalousek?
doporučujeme

Na Václavském náměstí v Praze dnes proběhla demonstrace Soumrak kmotrů. Zdaleka nepřišly desetitisíce demonstrantů, jak plánoval Slávek Popelka, nýbrž jen pár stovek. Cílem akce je demise vlády a změna ústavního systému.

Fotoreportáž si můžete prohlédnout zde.

Před projevy aktivistů se na pódiu odehrála scénka ze středověku, při níž byli popraveni tři zkorumpovaní ministři. Lidé při jejich popravě skandovali jméno ministra financí Miroslava Kalouska /TOP09/. Následně se představitel Holešovské výzvy Slávek Popelka pasoval do role ochránce českého národa.

Na pódiu vystřídalo několik řečníků. Mezi nimi byl i senátor Tomio Okamura. Ten hovořil o zkorumpovaných politicích a justici. Poté vyjmenoval několik bodů, které by v ústavě změnil. Zavedl by například odvolatelnost politiků i soudců. To je v programu Holešovské výzvy.

Demonstraci průběžně narušovalo několik provládních aktivistů, stejně jako Zdeněk Ponert z konkurenčního hnutí Skutečná demokracie. Policie situaci vždy uklidnila. Mezi demonstranty také prošla skupinka komunistů s rudou vlajkou.

Nízkou účast omlouvali pořadatelé špatným počasím a hlavně změnou v jízdním řádu speciálního vlaku z Ostravy, který si aktivisté sami platili. Tato změna přišla prý na poslední chvíli. Aktivisté v tom vidí spiknutí politiků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Naskočte na Brno, vesmír, vteřiny

25.01.2021 19:22 Přiznejme si, že se v minulých staletích lidé vzdělaní v přírodních vědách městu Brnu a vlastně i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama