Cikán o Duchcovském útoku: Bude zle, přijde další anticigánská nálada

Praha - Novinář s romskými kořeny a bratr slavného rappera Gipsy.cz Patrik Banga, který o sobě říká, že je emancipovaný cikán, se pro server EuroZprávy.cz okomentoval funkci médií v případě Duchcovského útoku. Pachatelé patří do blázince či vězení, řekl jasně o útočnících.

Diskuze zablokovaná

Patrik Banga
doporučujeme

Podle redaktora idnes.cz má smysl o útoku psát, jelikož byl opravdu brutální. Jenže to má háček. "Problém vidím v interpretaci. Média nehovoří o lidech, kteří napadli jiné lidi. Hovoří o cigánech, co napadli Čechy. Stejně jako v jiných případech. Výsledkem je anticigánská nálada ve společnosti a strach," řekl Banga pro EuroZprávy.cz.

Výsledek této "anticigánské nálady" byl prý vidět v Chotěbuzi. Banga tak připomněl incident, při němž muž prostřelil hlavu kuší romskému mladíkovi. Ten s dalšími společníky chtěl vykrást dům, o němž si mysleli, že je opuštěný. Majitel pak na jednoho z nich vystřelil a způsobil mu smrtelné zranění.

"Pokud jde o mne osobně, byl bych nejraději, kdybych podobné zprávy nemusel číst vůbec, protože by ke konfliktům nedocházelo. Pokud už dochází, ocenil bych, kdybych četl o skupině agresorů, co napadla dva kolemjdoucí. A hned za tím zprávu, že do minuty tam bylo několik policistů, kteří pachatelům nasadili želízka a odvezli je pěkně tam, kam patří. Do vězení, nebo blázince," uvedl dále Banga.

Očekává, že se teď celá situace zradikalizuje a bude se tak opakovat situace z roku 2011, kdy na Šluknovsku probíhaly ve velkém protiromské demonstrace.

"Zažili jsme to už mnohokrát. Pokud se správně mediálně prodá, že "cigáni mlátí bílé", vytváří se velmi úrodná půda pro extremisty," dodává.

Loading...
Témata: Banga, Patrik | Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stane se internet metlou lidstva? Závislost mezi teenagery se zvyšuje

25.01.2020 17:00 Internet je dobrý sluha, ale špatný pán. Závislost na něm má devastující účinky na život člověka.…

Ovlivňují sny naše životy? Odpověď hledal už Freud

25.01.2020 10:30 Každému z nás se ve spánku něco zdá. Sny jsou branou do našeho nevědomí, proto se v nich často…

Jak se budeme stravovat v roce 2020? Restaurace zásadně mění menu

15.01.2020 21:59 Aktualizováno Rok 2020 přinese nové trendy i v oblasti jídla a pití. Jaká nová jídla najdeme v našich…

Ignis Brunensis 2020: Ohnivá hudba připomene výročí Beethovena a Broma

15.01.2020 13:14 Už po třiadvacáté se mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS rozzáří nad Českou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama