Median: Češi vnímali policejní razii pozitivně

Praha - Policejní razii, při níž byli minulý týden zatčeni politici ODS a blízcí spolupracovníci premiéra Petra Nečase (ODS), vnímala většina lidí pozitivně. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury Median, které dnes zveřejnil deník Mladá fronta Dnes (MfD). Dvě pětiny dotázaných by si přály předčasné volby, necelá čtvrtina by přivítala úřednickou vládu jmenovanou prezidentem Milošem Zemanem a necelá pětina by ještě dala šanci současné vládě s Nečasem v čele.

Policisté převrátili dům Nagyové naruby. Důkazy hledali celou noc
doporučujeme

Policejní zásah pozitivně vnímalo téměř 55 procent účastníků průzkumu, většinou muži do 29 let se středoškolským vzděláním. Kauza je pro ně dokladem, že policie a státní zastupitelství fungují nezávisle. Naopak negativní pocit mělo asi 37 procent účastníků průzkumu, zejména žen nad 60 let. Tito lidé kauzu vnímají jako další důkaz selhání politických elit.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zasahoval ve čtvrtek na úřadu vlády, ministerstvu obrany i řadě dalších míst. Podle olomouckého vrchního státního zástupce Iva Ištvana bylo v souvislosti s razií na státních úřadech obviněno sedm lidí. Ředitelka premiérovy kanceláře Jana Nagyová skutečně nechala sledovat Nečasovu manželku Radku rozvědkou.

Premiér dnes v souvislosti s kauzou rezignuje na svou funkci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama