Miliardář Janeček zaplatí pokutu advokáta, který poukázal na tunelování dopravního podniku

Praha - Miliardář Karel Janeček a jeho protikorupční fond dá 200 tisíc advokátovi Václavu Láskovi. Ten byl potrestán za svá slova ohledně advokátů ze Šachta & partners (dnes MSB Legal). Právě nadační fond tvrdí, že tato kancelář je zapletena do tunelování pražského dopravního podniku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Miliardář Karel Janeček má také radost z odchodu Václava Klause
doporučujeme

Nadační fond proti korupci se rozhodl poskytnout Láskovi celých 200 tisíc na pokrytí pokuty udělené Advokátní komorou. Láska se sice proti rozsudku odvolal, sám ale přiznal, že to nevidí nadějně. Peníze tak od fondu miliardáře Janečka rád přijme.

"NFPK se rozhodl podpořit mě i finančně. A to tak, že mi nabízí finanční částku ve výši uložené pokuty, jako satisfakci za škody, které jsou mi přivozeny mým veřejným vystupováním a upozorňováním na trestnou činnost i těch „mocných a chráněných"," uvedl k tomu Láska.

Sám fond přitom tvrdí, že právě Šachta & partners figurují v kauze tunelování DPP. "Nadační fond proti korupci již v prosinci 2011 a následně i v únoru 2012 popsal model vyvádění peněž z Dopravního podniku hl. m. Prahy. V prvním případě se jednalo o předražený tisk jízdenek a druhá část kauzy popisovala zakázku na bezpečnostní systém DPP, která byla zkonstruována tak, aby skrze ni mohlo odtéct z pražského Dopravního podniku kolem 100 miliónů korun. V obou těchto případech figurovala výše zmíněná advokátní ocelář MSB Legal (v prvním případě ještě jako AK Šachta & Partners), pracující pro lobbistu Ivo Rittiga," tvrdí fond.

Láska v médiích i na sociálních sítích několikrát zopakoval, že názor NFPK sdílí, a že zmíněná advokátní kancelář v kauze opravdu figuruje. Právě Láska dělal v DPP audit, po kterém se celá kauza rozjela.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 16:55 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama