61 redaktorů ČT včetně Moravce napsalo Dvořákovi dopis. Co se děje?

Praha - Generální ředitel Česká televize Petr Dvořák dnes odpoledne obdržel následující prohlášení 61 redaktorů zpravodajství.

Česká televize

Jednašedesát redaktorů oslovilo šéfa České televize Petra Dvořáka s dopisem, jehož plné znění mají EuroZprávy.cz k dispozici. Po přijaté žádosti České televize, jsme se rozhodli dopis nezveřejnit. Obsahoval podpisy 61 zaměstnanců České televize.

Psali jsme:  

Redaktoři v dopise odmítají, že by byli před parlamentními volbami i v jejich průběhu vystaveni jakémukoliv tlaku či ovlivňování reportáží. Prohlašují, že naopak, každý den byl kladen maximální důraz na objektivitu.

V závěru dopisu vyjádřili důvěru ve vedení zpravodajství připojili i své podpisy.

Ve vyjádření generálního ředitele ČT Petra Dvořáka pak stojí:

„Dnes odpoledne jsem obdržel výzvu na podporu vedení zpravodajství České televize podepsanou většinou redaktorů domácí, zahraniční i ekonomické rubriky. Je pro mne potvrzením, že situace není tak jednobarevná, jakou se zdála být dnes dopoledne. Nicméně ani tato skutečnost přirozeně nemění nic na mém rozhodnutí nechat důkladně prověřit všech dvanáct údajných pochybení vedení redakce zpravodajství vzniklých v průběhu letošního roku."

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje