Moravec je zhnusen hádkami v ČT. Přemýšlí o odchodu

Praha - Moderátorská hvězda České televize Václav Moravec přemýšlí, že spolupráci s veřejnoprávním médiem ukončí. Vadí mu boj, který se uvnitř televize rozjel poté, co část redaktorů podala stížnost Radě ČT kvůli údajným prozemanovským zásahům.

Václav Moravec

Dvacet tři pracovníků televize sepsalo stížnost, v níž uvádějí příklady údajných zásahů. Vzápětí vznikla protiakce 61 jejich kolegů, kteří sepsali petici, v níž jakékoli zásahy odmítají. Mezi nimi je i Moravec.

"Ti, co tu první petici nepodepsali, teď vypadají jako hlupáci, kteří podléhají cenzuře a tlakům. Jsem tím otráven," zlobí se Moravec v rozhovoru pro MF Dnes. Uvedl, že se jedná o jeho první petici, kterou podepsal.

Kvůli současnému dění uvnitř televize zvažuje i odchod. "Přemýšlím, jestli dál pracovat v instituci, která se hádá přes média," přiznal v tom samém rozhovoru.

Zárodek krize v televizi přišel ve chvíli, kdy byla Daniela Drtinová odvolána z Událostí, komentářů. Situaci se sice za pár dní podařilo navenek zklidnit. Podle všeho ale problém doutnal dál a vybuchl právě před pár dny stížností k Radě ČT.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje