Válka v ČT: Drtinová sjela Moravce. Sám si hlasitě stěžoval, ale teď obrátil

Praha – Daniela Drtinová v rozhovoru pro Aktuálně.cz kritizovala chování svého kolegy Václava Moravce. Českou televizí už několik dní hýbou spory mezi moderátory, kteří se cítí být politicky ovlivňováni, a vedením.

Daniela Drtinová

Drtinová v rozhovoru uvedla, že chápe postoj šedesáti kolegů, kteří podepsali petici vyjadřující podporu současnému vedení, ve které se mimo jiné říká, že k žádné manipulaci nedochází. „Ani jedna ze stížností, které k nám chodily a které jsme mapovali, se ovšem netýkala přímo ředitele Zdeňka Šámala. Těch 60 podpisů vnímám jako podporu Šámala. Není to nic, co nejde nepodepsat," vysvětlila moderátorka.  Původce údajné manipulace je prý jinde. Kritiku směřuje na šéfredaktora Mrzenu.

Jediný, koho Drtinová nechápe, je Moravec. „Je jedním z těch, kteří si na situaci v České televizi stěžují už dlouho a ze všech nejvíce. Opravdu nechápu, proč teď tímto způsobem otočil a prezentuje se tak, jak se prezentuje. Byl to právě on, kdo i několikrát řediteli volal, vyjadřoval nespokojenost a chtěl situaci řešit," řekla Drtinová v rozhovoru.

Negativně také hodnotí chování vedení ČT, které zveřejnilo jména signatářů petice. „Chtěla bych říct, že já bych nikdy v žádném případě nezneužila důvěry těch podepsaných takovým způsobem, jako to udělala Česká televize, když včera zveřejnila jména těch 61. Někteří z nich si totiž jmenovaní také nepřáli být," vysvětlila Drtinová.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje