Česká televize je neobjektiní a nevyvážená, říká člen Rady ČT

Praha - V České televizi to vře. Část redaktorů v čele s Danielou Drtinovou si stěžuje na prozemanovské zásahy ve vysílání. Člen Rady ČT, která stížnost bude řešit, Radek Mezuláník teď pro lidovky.cz prohlásil, že zpravodajství veřejnoprávní televize je dlouhodobě neobjektivní.

Česká televize

Skupina 23 novinářů České televize podala Radě ČT stížnost na zásahy ve vysílání ze strany nadřízených. To vyvolalo obrovské znepokojení. Teď se k celé věci vyjádřil Radek Mezuláník.

"Zpravodajství je achillovou patou České televize. Poslední dobou je těch problému více. Že je neobjektivní a nevyvážené, to je jednoznačné. Určit míru viny si netroufám," řekl pro lidovky.cz.

Nejistá tak teď je budoucnost generálního ředitele televize Petra Dvořáka. Právě on je mnohými kritizován za přílišné podřizování se názoru politikům. To ostatně mělo být i důvodem ke stažení Drtinové z Událostí, komentářů.

"Závažné je už to, že redaktoři v prvním dopise zmiňují obavy z toho, co s nimi bude. Mají už svoje zkušenosti s Jakubem Kalenským a Pavlínou Kvapilovou. Je alarmující, že v instituci, která má být vizitkou etiky a kulturnosti a normou zpravodajství, jsou takové poměry, že se lidé bojí říct vlastní názor. Mám pochybnosti o řízení celé ČT," řekl serveru Mezuláník.

Proti petici 23 redaktorů vznikla protiakce 61 novinářů včetně Václava Moravce, kteří tvrdí, že k žádným zásahům nedochází. V České televizi tak panuje velmi napjatá atmosféra.

Témata: Česká televize

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje