Žádný byt zdarma. Rodina paterčat platí tučný nájem

Milovice – Před několika měsíci se mladému páru z Milovic narodila paterčata, což lze považovat za zázrak, jestliže šlo o otěhotnění přirozenou cestou. Mnoho lidí chtělo mladé rodince pomoci, avšak našli se i tací, kteří na ni útočili. Dle pyšného otce Antonína Kroščena je paterčata stmelila.

Narozená miminka

Na internetu se objevili nenávistné reakce na to, že rodině chtěli lidé pomoci. „Já to pouštím jedním uchem tam a druhým ven. Nejdřív bylo všechno super, ale jak se v médiích objevilo, že jsme dostali byt, kočárky a kdoví co, tak někteří lidé začali reagovat blbě, takže jsme se rozhodli se stáhnout," popisuje negativa mediální popularity v rozhovoru pro server Deník.cz.

Dříve žila rodina dost poskrovnu, nyní dostali třípokojový byt. Ostatně osmičlennou rodinu si nelze dost dobře představit, že by dokázala fungovat v menším bytě. Smlouvu mají na jeden rok a za byt platí přes 15 tisíc měsíčně, z čehož většinu dělají poplatky. Ačkoli je taková suma poměrně vysoká, Kroščen je spokojený.

„My jsme rádi, že vůbec něco máme. Saša sice nedostala porodné, protože to nebyl její první porod, a mateřský příspěvek bere normálně jako na jedno dítě, ale paterčata a našeho Antonia mám napsané na sebe, takže mi to na odpočtu z daní a daňovém bonusu udělá na výplatě docela dost," popisuje finanční situaci rodiny, která je příchodem paterčat stmelená.

Na pomoc mají dvě asistentky, kdy na jednu je nárok ze zákona a druhou platí město. Pečovatelky však dle Kroščena nejsou takovou výhodou, jak by se mohlo na první pohled zdát, neboť rodina tak ztrácí soukromí, neboť pečovatelky musí vše hlásit. Před porodem měla matka paterčat nahnáno, neboť ji měla paní ze sociálky říct: „víte, že o ně můžete přijít? Že vám je můžeme sebrat?" Taková slova podle otce zazněla kvůli tomu, že rodina neměla dostatečně velký byt.

Protože paterčata jsou senzací, média věnovala páru mnoho prostoru a přinášela novinky z těhotenství Alexandry Kiňové. Mnoho vícečetných těhotenství je z důvodu umělého oplodnění. V případě tohoto páru se však jednalo o těhotenství přirozenou cestou, což lze považovat za unikát. Když se začali ozývat ti, kdo chtěli mladé rodince pomoci např. darováním kočárku, začaly být slyšet i opačné výkřiky, které byly mnohdy plné závisti. A to přesto, že příchod tolika dětí do rodiny není procházkou růžovou zahradou od porodu, přes pečování, po vysoké náklady.

Témata: porody

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje