Příběhy roku 2013 k smíchu i k pláči. Podívejte se

Praha - Spotřebitelská poradna časopisu dTest vyřešila za rok 2013 více než 25 tisíc případů. Právní poradci obvykle pomáhají spotřebitelům se závažnými případy porušování jejich práv. Některé situace se však zpětně jeví jako kuriózní či dokonce úsměvné.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Někdy je široký sortiment prodejce na škodu, třeba když si spotřebitel po důkladném výběru na e-shopu objedná dětskou autosedačku a místo ní přijde digestoř. Rozčarování z nečekané zásilky ještě podtrhne přístup prodejce, který odmítne zaslat autosedačku, dokud spotřebitel nevrátí na své náklady to, co prodejce sám chybně dodal.

Často bývá složité posoudit, jaké vady zákonná záruka kryje a jaké nikoliv. Prodejci v tom však mají jasno hned. Zákonná záruka neplatí na vady způsobené poškozením, nebo nesprávným použitím věci ze strany spotřebitele. Co když ale do hry vstoupí jiný živý tvor? Jeden z nejkurióznějších případů uplynulého roku řešil na poradenské lince kupující, jenž si pořídil televizor s úhlopříčkou jeden a půl metru. Z krásného obrazu se ovšem netěšil dlouho, na obrazovce totiž záhy spatřil stín brouka i s nožičkami.  Brouk se z nepochopitelných důvodů zatoulal do útrob zařízení a dostal se mezi vrstvy obrazovky, kde zůstal uvězněn asi napořád. Prodejce byl sice zaskočen neobvyklou reklamací, vyjádření ovšem vydal bez zaváhání: „Za brouka neodpovídáme, reklamace se zamítá."

Živí tvorové mohou napáchat i mnohem větší škody. Vedoucí právní poradny dTestu Lukáš Zelený popisuje: „Naši poradnu požádal o radu spotřebitel, který byl účastníkem autonehody a barvitě vylíčil, co nabourání automobilu předcházelo. Nic zlého netuše jel po silnici, když mu najednou skočila do cesty před vůz srna. Hajný, který srnu pronásledoval v protijedoucím autě, na ni totiž zatroubil, a vyděšené zvíře v panice skočilo pod projíždějící vůz." Nešťastný konec si jistě dokážete sami živě představit. Kdo však uhradí škodu na voze překvapeného řidiče?

Témata: dtest | Lidé
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama