Příběhy roku 2013 k smíchu i k pláči. Podívejte se

Praha - Spotřebitelská poradna časopisu dTest vyřešila za rok 2013 více než 25 tisíc případů. Právní poradci obvykle pomáhají spotřebitelům se závažnými případy porušování jejich práv. Některé situace se však zpětně jeví jako kuriózní či dokonce úsměvné.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Někdy je široký sortiment prodejce na škodu, třeba když si spotřebitel po důkladném výběru na e-shopu objedná dětskou autosedačku a místo ní přijde digestoř. Rozčarování z nečekané zásilky ještě podtrhne přístup prodejce, který odmítne zaslat autosedačku, dokud spotřebitel nevrátí na své náklady to, co prodejce sám chybně dodal.

Často bývá složité posoudit, jaké vady zákonná záruka kryje a jaké nikoliv. Prodejci v tom však mají jasno hned. Zákonná záruka neplatí na vady způsobené poškozením, nebo nesprávným použitím věci ze strany spotřebitele. Co když ale do hry vstoupí jiný živý tvor? Jeden z nejkurióznějších případů uplynulého roku řešil na poradenské lince kupující, jenž si pořídil televizor s úhlopříčkou jeden a půl metru. Z krásného obrazu se ovšem netěšil dlouho, na obrazovce totiž záhy spatřil stín brouka i s nožičkami.  Brouk se z nepochopitelných důvodů zatoulal do útrob zařízení a dostal se mezi vrstvy obrazovky, kde zůstal uvězněn asi napořád. Prodejce byl sice zaskočen neobvyklou reklamací, vyjádření ovšem vydal bez zaváhání: „Za brouka neodpovídáme, reklamace se zamítá."

Živí tvorové mohou napáchat i mnohem větší škody. Vedoucí právní poradny dTestu Lukáš Zelený popisuje: „Naši poradnu požádal o radu spotřebitel, který byl účastníkem autonehody a barvitě vylíčil, co nabourání automobilu předcházelo. Nic zlého netuše jel po silnici, když mu najednou skočila do cesty před vůz srna. Hajný, který srnu pronásledoval v protijedoucím autě, na ni totiž zatroubil, a vyděšené zvíře v panice skočilo pod projíždějící vůz." Nešťastný konec si jistě dokážete sami živě představit. Kdo však uhradí škodu na voze překvapeného řidiče?

Loading...
Témata: dtest | Lidé
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené

19.09.2019 13:54 K Mezinárodnímu dni pand červených dostala brněnská zoo dlouho očekávaný dárek. Samce pandy červené…

Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si…

18.09.2019 00:37 Aktualizováno Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web…

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama