Policejní razie na poštách byla kvůli lobbistovi Janouškovi. Spadne klec?

Praha - Televize Nova získala informace, podle kterých nedávný policejní zásah v budovách ředitelství České pošty souvisí s vyšetřováním případu, ve kterém figuruje lobbista Roman Janoušek.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Česká pošta, ilustrační fotografie
doporučujeme

Když před dvěma týdny detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obsadili budovy České pošty, vypadalo to, že jde o případ, který nesouvisí s dosud známou kauzou.

Podle nejnovějších informací ale policie akci rozjela i na základě dokumentů, které našla při domovní prohlídce u lobbisty Romana Janouška. Policie tyto informace nepotvrdila, ani nevyvrátila.

Mlčí i státní zástupci, kteří hned první den vzkázali, že nebudou upřesňovat, kdo je z korupce a ovlivňování veřejných zakázek ve firmě podezřelý a v hledáčku detektivů.

Janouškův byt a kanceláře policie prohledávala, když loni zadržela Janu Nagyovou, nyní Nečasovou, a tři exposlance. Obvinila je především z politické korupce. Kvůli imunitě ovšem vyšli z případu čistí. A teď ještě chtějí mnohamilionové odškodné za pobyt ve vazbě.

Policie však chtěla získat důkazy hlavně proti lobbistům Romanu Janouškovi a Ivu Rittigovi. Zatím to vypadalo, že neuspěla.

Pokud ale skutečně poštovní kauzu rozjela i na základě důkazů získaných u Janouška, byl by to první významný posun v této kauze.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete se mít v důchodu dobře? Studie ukázala, kam se musíte odstěhovat

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Dusno kvůli Xaveru Veselému: Videa pro Hrad? Hrušínský i Wollner to…

09.10.2019 19:55 Internetová televize XTV, kde působí moderátor Luboš Xaver Veselý, uzavřela s Pražským hradem…

Jaký bude premiér Jaromír Soukup? Zanedlouho se to dozvíte, vzkázal…

06.10.2019 18:04 Aktualizováno Jaromír Soukup, majitel TV Barrandov, přichází s novým projektem. Chce zaujmout diváky novým…

Netflix bude v češtině. Giganti startují boj o českého diváka

05.10.2019 21:46 Aktualizováno Když máte doma Apple TV a podíváte se na aplikaci Netflix, uvidíte ilustrační screenshoty z českého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama