Zeman se poklonil Vietnamcům a promluvil o islámu. Čeho se bojí?

Praha - Prezident Miloš Zeman je dlouhodobě oponentem přistoupení Turecka do Evropské unie, neboť se bojí pokračování islamizace v této zemi. Je tedy podle něj logické, když prakticky všechny západoevropské vlády sahají u neasimilovaných menšin k migračním krokům.

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

V rozhovoru pro think tank Evropské hodnoty uvedl příklad, na kterém demonstruje svůj vztah k Turecku. "Přibližně před rokem turecký ústavní soud vydal rozhodnutí, v němž zakazuje vládní stranu AKP pana Erdogana z důvodu, že je protiústavní. Toto rozhodnutí bylo přijato prostou většinou hlasů členů ústavního soudu, ale chyběl jeden hlas k tomu, aby byl tento návrh přijat kvalifikovanou většinou. V takovém případě by byla vládní strana zakázána podobně jako – a to je hezká analogie – Muslimské bratrstvo v Egyptě," vyjádřil Zeman své pochyby.

Dodává, že sami soudci tureckého ústavního soudu došli k tomuto názoru. "Proč bych neměl právo říkat, že se bojím pokračující islamizace Turecka se všemi důsledky, které to má?"

Zmínil se také o problematice menšin v Evropě, které můžeme podle jeho slov rozdělit na asimilovatelné a neasimilovatelné.

"U těch asimilovatelných není žádný problém. A u těch neasimilovatelných – navíc při zmíněné jedenáctiprocentní nezaměstnanosti – je naprosto logické, když prakticky všechny západoevropské vlády sahají k migračním krokům," sdělil v rozhovoru pro think tank Evropské hodnoty.

Posteskl si také nad tím, že dnes už prakticky nelze nalézt českou menšinu. Považuje to však za přirozený, nikoliv násilný proces.

"Na druhé straně jsou společenství, která nejsou schopna se asimilovat. Vezměte si u nás například Vietnamce. Dříve jim někdo říkal „rákosníci", nyní jsou uznávanou integrální součástí naší společnosti a já se před nimi hluboce klaním," říká prezident.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prague Pride: Ředitelka festivalu LGBT+ prozradila, co si dává za cíl

08.08.2020 17:17 Letošní rok se opět koná pravidelný festival hrdosti sexuálních menšin známý jako Prague Pride.…

Hasiči a meteorologové varují před požáry. Za porušení nařízení hrozí…

30.07.2020 08:10 Meteorologové vydali pro část České republiky výstrahu před rizikem vzniku požárů. Na zvýšené…

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Brněnská hvězdárna představí unikátní terralónu, obří model Země

05.07.2020 19:10 Návštěvníci Hvězdárny a planetária Brno budou moci od 6. do 12. spatřit unikátní terralónu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama