Zeman se poklonil Vietnamcům a promluvil o islámu. Čeho se bojí?

Praha - Prezident Miloš Zeman je dlouhodobě oponentem přistoupení Turecka do Evropské unie, neboť se bojí pokračování islamizace v této zemi. Je tedy podle něj logické, když prakticky všechny západoevropské vlády sahají u neasimilovaných menšin k migračním krokům.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

V rozhovoru pro think tank Evropské hodnoty uvedl příklad, na kterém demonstruje svůj vztah k Turecku. "Přibližně před rokem turecký ústavní soud vydal rozhodnutí, v němž zakazuje vládní stranu AKP pana Erdogana z důvodu, že je protiústavní. Toto rozhodnutí bylo přijato prostou většinou hlasů členů ústavního soudu, ale chyběl jeden hlas k tomu, aby byl tento návrh přijat kvalifikovanou většinou. V takovém případě by byla vládní strana zakázána podobně jako – a to je hezká analogie – Muslimské bratrstvo v Egyptě," vyjádřil Zeman své pochyby.

Dodává, že sami soudci tureckého ústavního soudu došli k tomuto názoru. "Proč bych neměl právo říkat, že se bojím pokračující islamizace Turecka se všemi důsledky, které to má?"

Zmínil se také o problematice menšin v Evropě, které můžeme podle jeho slov rozdělit na asimilovatelné a neasimilovatelné.

"U těch asimilovatelných není žádný problém. A u těch neasimilovatelných – navíc při zmíněné jedenáctiprocentní nezaměstnanosti – je naprosto logické, když prakticky všechny západoevropské vlády sahají k migračním krokům," sdělil v rozhovoru pro think tank Evropské hodnoty.

Posteskl si také nad tím, že dnes už prakticky nelze nalézt českou menšinu. Považuje to však za přirozený, nikoliv násilný proces.

"Na druhé straně jsou společenství, která nejsou schopna se asimilovat. Vezměte si u nás například Vietnamce. Dříve jim někdo říkal „rákosníci", nyní jsou uznávanou integrální součástí naší společnosti a já se před nimi hluboce klaním," říká prezident.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott zpíval o h*vnu! Nesnášel jsem ho! Po útoku politiků a novinářů…

16.07.2019 22:07 Aktualizováno Karel Gott o víkendu oslavil 80. narozeniny. Média se jeho životnímu jubileu věnují ze všech…

Češi ztropili scénu, vadí jim černoška jako agent 007. Pak se přidali…

16.07.2019 22:05 Aktualizováno Novým tajným agentem 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška,…

Koupaliště Riviéra Brno? Novinka, sportovní park pro celé rodiny

16.07.2019 18:34 Nejen na vodní hrátky a slunění láká brněnské koupaliště Riviéra. Na přelomu července a srpna se…

Měsíční noc na Kraví hoře? Přijďte prožít zážitek

16.07.2019 17:30 Přijďte znovu prožít přistání člověka na Měsíci. Tak, jak probíhalo před padesáti roky. Od pátku 19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama