Rittig nazval pedofilem bojovníka proti korupci. Ten vyhrožuje trestním oznámením

Praha - Ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka zvažuje trestní oznámení na Ivo Rittiga. Ten ho totiž nazval pedofilem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Soukenka, ředitel NFPK
doporučujeme

Lobbista a kontroverzní podnikatel s napojením na ODS Ivo Rittig v pořadu televize DVTV mimo jiné řekl: "...cituju fízla BISky, nadační policie s pedofilními sklony, který sleduje mé děti nonstop a ptá se, jak jsou oblečení, jestli jsou malí nebo velcí..." Následně ještě dodal: "...ty soudruzi Randákové a Soukenkové, ty pedofilové, jelikož furt mi dělaj čárky, jestli jsem 180 dní v Čechách nebo nejsem ..."

Není s podivem, že se proti těmto výrokům Soukenka ohradil. "Chtěl bych tímto na toto jeho vyjádření, které hrubě poškozuje mé dobré jméno a citelně se dotýká mé cti a občanské vážnosti, reagovat. Dotýká se samozřejmě nejen mě, ale i Fondu a samozřejmě i mé rodiny," napsal.

Tvrdí, že tato slova jsou důkazem, že probíhajícím vyšetřováním dochází k destrukci Rittigovi osobnosti. "Je zjevné, že Ivo Rittig již není schopen verbálního projevu, který by vykazoval známky logiky nebo vnitřní koherence," upřesňuje.

Odmítá tvrzení, že by sledoval lobbistovi děti. "Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má. Jako fond jsme se o Iva Rittiga a jeho obchodní aktivity zajímali, ale výhradně ve vztahu k jeho kontaktům a obchodním případům. V kauzách, kde se přímo nebo nepřímo objevoval Ivo Rittig, jsme analyzovali stovky dokumentů a informací. Ovšem informace o dětech Ivo Rittiga jsme skutečně nepoptávali," dodává ředitel protikorupčního fondu, který založil miliardář Karel Janeček.

Rýpavě upozorňuje, že po Rittigovi již delší dobu šli policisté a tak si ani nelze představit, že by nechali bez povšimnutí, že někdo šmíruje jeho děti.

"Označení pedofil vnímám obzvláště citlivě. Atmosféra ve společnosti je vůči pedofilii zcela zásadně odmítavá; tyto postoje pochopitelně vítám a podporuji. Současně si ostře uvědomuji nebezpečí poškození dobrého jména a osobní cti při jakémkoli spojení své osoby s tímto deviantním chováním; nehodlám proto vůči takovým výrokům projevovat jakoukoli shovívavost. Lživé tvrzení Ivo Rittiga o mých údajných pedofilních sklonech pokládám za natolik závažné, že zvažuji trestní oznámení a právní postih," píše nakonec Soukenka.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Čechů je s EU nespokojena. Většina lidí v něm vidí výhody

23.04.2019 19:13 Přibližně třetina lidí v České republice zastává názor, že členství v Evropské unii má více nevýhod…

loading...

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama