Rittig nazval pedofilem bojovníka proti korupci. Ten vyhrožuje trestním oznámením

Praha - Ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka zvažuje trestní oznámení na Ivo Rittiga. Ten ho totiž nazval pedofilem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Soukenka, ředitel NFPK

Lobbista a kontroverzní podnikatel s napojením na ODS Ivo Rittig v pořadu televize DVTV mimo jiné řekl: "...cituju fízla BISky, nadační policie s pedofilními sklony, který sleduje mé děti nonstop a ptá se, jak jsou oblečení, jestli jsou malí nebo velcí..." Následně ještě dodal: "...ty soudruzi Randákové a Soukenkové, ty pedofilové, jelikož furt mi dělaj čárky, jestli jsem 180 dní v Čechách nebo nejsem ..."

Není s podivem, že se proti těmto výrokům Soukenka ohradil. "Chtěl bych tímto na toto jeho vyjádření, které hrubě poškozuje mé dobré jméno a citelně se dotýká mé cti a občanské vážnosti, reagovat. Dotýká se samozřejmě nejen mě, ale i Fondu a samozřejmě i mé rodiny," napsal.

Tvrdí, že tato slova jsou důkazem, že probíhajícím vyšetřováním dochází k destrukci Rittigovi osobnosti. "Je zjevné, že Ivo Rittig již není schopen verbálního projevu, který by vykazoval známky logiky nebo vnitřní koherence," upřesňuje.

Odmítá tvrzení, že by sledoval lobbistovi děti. "Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má. Jako fond jsme se o Iva Rittiga a jeho obchodní aktivity zajímali, ale výhradně ve vztahu k jeho kontaktům a obchodním případům. V kauzách, kde se přímo nebo nepřímo objevoval Ivo Rittig, jsme analyzovali stovky dokumentů a informací. Ovšem informace o dětech Ivo Rittiga jsme skutečně nepoptávali," dodává ředitel protikorupčního fondu, který založil miliardář Karel Janeček.

Rýpavě upozorňuje, že po Rittigovi již delší dobu šli policisté a tak si ani nelze představit, že by nechali bez povšimnutí, že někdo šmíruje jeho děti.

"Označení pedofil vnímám obzvláště citlivě. Atmosféra ve společnosti je vůči pedofilii zcela zásadně odmítavá; tyto postoje pochopitelně vítám a podporuji. Současně si ostře uvědomuji nebezpečí poškození dobrého jména a osobní cti při jakémkoli spojení své osoby s tímto deviantním chováním; nehodlám proto vůči takovým výrokům projevovat jakoukoli shovívavost. Lživé tvrzení Ivo Rittiga o mých údajných pedofilních sklonech pokládám za natolik závažné, že zvažuji trestní oznámení a právní postih," píše nakonec Soukenka.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První 17. listopad zinscenovali nacisté, druhý StB? Česko může zažít další…

17.11.2018 08:00 ROZHOVOR - Česká republika si dnes připomíná události, které se odehrály 17. listopadu v letech…

Občanské forum: Po počáteční euforii přišly spory, deziluze a nečekaně…

17.11.2018 08:00 Občanské fórum se stalo symbolem sametové revoluce a nepochybně také jejím největším výdobytkem.…

ŽIVĚ: Češi slaví 17. listopad ve víru demonstrací proti Babišovi

17.11.2018 07:55 Česká republika si dnes státním svátkem připomíná události, k nimž došlo 17. listopadu v letech…

Máte na nejdražší kliniky a váš syn se léčí na Krymu? Češi to Babišovi…

16.11.2018 18:01 Aktualizováno Kauza Andreje Babiše mladšího a jeho údajného únosu na Krym rezonuje nejen ve Sněmovně a Senátu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama