Rittig nazval pedofilem bojovníka proti korupci. Ten vyhrožuje trestním oznámením

Praha - Ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka zvažuje trestní oznámení na Ivo Rittiga. Ten ho totiž nazval pedofilem.

Petr Soukenka, ředitel NFPK

Lobbista a kontroverzní podnikatel s napojením na ODS Ivo Rittig v pořadu televize DVTV mimo jiné řekl: "...cituju fízla BISky, nadační policie s pedofilními sklony, který sleduje mé děti nonstop a ptá se, jak jsou oblečení, jestli jsou malí nebo velcí..." Následně ještě dodal: "...ty soudruzi Randákové a Soukenkové, ty pedofilové, jelikož furt mi dělaj čárky, jestli jsem 180 dní v Čechách nebo nejsem ..."

Není s podivem, že se proti těmto výrokům Soukenka ohradil. "Chtěl bych tímto na toto jeho vyjádření, které hrubě poškozuje mé dobré jméno a citelně se dotýká mé cti a občanské vážnosti, reagovat. Dotýká se samozřejmě nejen mě, ale i Fondu a samozřejmě i mé rodiny," napsal.

Tvrdí, že tato slova jsou důkazem, že probíhajícím vyšetřováním dochází k destrukci Rittigovi osobnosti. "Je zjevné, že Ivo Rittig již není schopen verbálního projevu, který by vykazoval známky logiky nebo vnitřní koherence," upřesňuje.

Odmítá tvrzení, že by sledoval lobbistovi děti. "Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má. Jako fond jsme se o Iva Rittiga a jeho obchodní aktivity zajímali, ale výhradně ve vztahu k jeho kontaktům a obchodním případům. V kauzách, kde se přímo nebo nepřímo objevoval Ivo Rittig, jsme analyzovali stovky dokumentů a informací. Ovšem informace o dětech Ivo Rittiga jsme skutečně nepoptávali," dodává ředitel protikorupčního fondu, který založil miliardář Karel Janeček.

Rýpavě upozorňuje, že po Rittigovi již delší dobu šli policisté a tak si ani nelze představit, že by nechali bez povšimnutí, že někdo šmíruje jeho děti.

"Označení pedofil vnímám obzvláště citlivě. Atmosféra ve společnosti je vůči pedofilii zcela zásadně odmítavá; tyto postoje pochopitelně vítám a podporuji. Současně si ostře uvědomuji nebezpečí poškození dobrého jména a osobní cti při jakémkoli spojení své osoby s tímto deviantním chováním; nehodlám proto vůči takovým výrokům projevovat jakoukoli shovívavost. Lživé tvrzení Ivo Rittiga o mých údajných pedofilních sklonech pokládám za natolik závažné, že zvažuji trestní oznámení a právní postih," píše nakonec Soukenka.

Výsledky voleb v Německu jsou nevídané. Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 21:28 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

Zklamání i odhodlání. Kandidáti na kancléře popsali své pocity z…

26.09.2021 20:06 Podle dosavadních prognóz a výsledků zvítězili v německých volbách sociální demokraté (SPD) Olafa…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama