Bělobrádek je podruhé otcem, narodila se mu dcera Anežka

Praha - Místopředsedovi vlády a šéfovi lidovců Pavlu Bělobrádkovi se ve čtvrtek narodila dcera Anežka. Oznámil to dnes ráno na sociální síti Facebook. S manželkou Janou má již syna Josefa, narozeného předloni.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

Poslední čtyři roky byly pro sedmatřicetiletého vystudovaného veterináře Bělobrádka nabité významnými událostmi. Na podzim roku 2010 se stal předsedou KDU-ČSL, rok nato se oženil a předloni se manželům narodilo první dítě. Loni v říjnu se lidovci pod jeho vedením dokázali vrátit do Sněmovny a dokonce se dostali do vlády. V ní zastává Bělobrádek post místopředsedy pro vědu, výzkum a inovace.

V letošním roce na sebe mimo svět politiky upoutal pozornost tím, když otevřeně promluvil o roztroušené skleróze, kterou trpí. V rozhovoru s ČTK řekl, že mu tato nevyléčitelná choroba paradoxně dala svobodu.

Bělobrádek je jednou z mála mediálně známých osobností, které se nebojí závažnou diagnózu přiznat a otevřeně o ní hovořit. „Jsou věci, které si člověk uvědomí, až když je vysloví nahlas. Třebaže jsem si uvědomoval, že mluvit nahlas právě o roztroušené skleróze může zásadně ovlivnit můj osobní a profesní život, věřím, že je to správná cesta. Cesta, jak nemocným ukázat, aby se nebáli, nepropadali beznaději a sebelítosti. Včasná diagnóza a léčba může významně snížit postup nemoci. To je také hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl podpořit Nadační fond IMPULS. Jsem přesvědčen, že společnými silami můžeme pomoci nejen k vyvrácení mýtů o této nemoci, ale i k včasnému rozpoznání jejich příznaků, tím ke zvýšení šance na plnohodnotný život," říká šéf lidovců.

Toto, stále ještě nevyléčitelné neurologické onemocnění postihuje převážně mladé lidi mezi 20 a 40 lety. Bohužel přibývá mnoho pacientů teprve náctiletých. Bez včasné a správné léčby je vysoká pravděpodobnost těžké invalidity během několika let nemoci. Pokud je však nemoc diagnostikována brzy, nejmodernější léčba a rehabilitace jsou nasazeny včas, lze s ní žít bez větších omezení.

„Velice si ceníme spolupráce s panem Bělobrádkem," říká Aurin Nedbalová, ředitelka Nadačního fondu IMPULS. „Moderní biologická léčba roztroušené sklerózy je nákladnou záležitostí. NF IMPULS spolupracuje se všemi specializovanými centry v ČR, do kterých je léčba roztroušené sklerózy soustředěna, a tím může garantovat maximální efektivitu vynaložených finančních prostředků spolu se zpětnou kontrolou jejich využití."

Jedním ze zásadních plánů Nadačního fondu IMPULS je dokončení projektu ReMuS - celostátního registru pacientů s RS. „Je to velmi průlomový projekt," vysvětluje Aurin Nedbalová. „Dosud totiž u nás chybělo digitální zpracování a centrální evidence pacientů s RS. Získané údaje pomohou sledovat skutečný počet pacientů a výskyt onemocnění RS. Registr umožní získat celkový obraz o efektivnosti nákladné léčby RS, přispěje k rozpoznávání rizikových faktorů, bude sloužit pro výzkum a vývoj nových léků. V neposlední řadě ukáže, že nákladná léčba je přínosem pro společnost v podobě aktivního zapojení pacientů do pracovního života."

Zeman podepsal omezení telemarketingu, objíždění cyklistů i vyloučení…

27.09.2021 12:55 Motoristé budou muset od příštího roku objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za…

Předpověď počasí: Užijeme si letos ještě teplé víkendy?

28.09.2021 06:30 Ačkoliv se původně zdálo, že uplynulý víkend bude dost možná poslední teplý v letošním roce, výhled…

Němci chtějí koalici SPD, Zelených a FDP, tvrdí Scholz. Chce ji do Vánoc

27.09.2021 21:41 Němci se v nedělních parlamentních volbách jasně vyslovili pro vládu sociální demokracie (SPD),…

Vláda schválila i přes nesouhlas ČSSD návrh rozpočtu. Platy porostou méně

27.09.2021 17:08 Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na…

Milion chvilek dnes v noci vylepil v desítkách měst exekuční pásky proti…

27.09.2021 21:08 Spolek Milion chvilek dnes ráno připravil v desítkách měst po celé ČR happening s názvem "Zabaveno…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama