Opilec proskočil na festivalu ve Varech třemi infopanely Linky bezpečí

Karlovy Vary - Linka bezpečí jako neziskový partner 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představila 12 příběhů, s nimiž se její odborní pracovníci denně setkávají. Tyto příběhy zastřešilo 12 patronů z řad známých osobností. Výstava dvanácti příběhů ve fotografiích na velkoformátových světelných panelech probíhá ve Smetanových sadech.

371

V pátek večer se však skupinka výtržníků rozhodla, že v jednom okamžiku zničí několikaměsíční práci mnoha lidí, kteří prezentaci Linky bezpečí připravovali. Ztrátu, kterou Linka bezpečí utrpěla, není snadné nahradit. Zcela zničené jsou příběhy, jejichž patrony jsou operní pěvkyně Simona Šaturová, herci Václav Marhoul, Jiří Mádl, David Kraus, skupina Mandrage a ředitel Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích MUDr. Martin Hollý. Návštěvníci si nyní nemohou přečíst příběhy o vrstevnických vztazích, šikaně, otázkách prvního sexu, osamělosti, problémech spojených s homosexualitou a sebevražedných tendencích.

K incidentu došlo večer před slavnostním otevřením kavárny Happyend, které se chystá na tuto sobotu 5. 7. ve 14 hodin. Za přítomnosti známých osobností dojde k symbolickému propojení telefonních linek, aby se se svými problémy a starostmi dovolalo co nejvíce dětí. Veškerý výtěžek z provozu kavárny právě proto poputuje přímo na služby Linky bezpečí.

„Nechceme festivalové návštěvníky o příběhy připravit, naprostá většina z nich je slušná a o Linku bezpečí a její příběhy se zajímá. Proto zvažujeme všechny možnosti, jak dále postupovat, včetně opětovné výroby rozbitých výstavních panelů. To s sebou nese bohužel i náklady, které nejsou zanedbatelné", říká ředitel Linky bezpečí Richard Schinko.

Když není možné příběhy vidět, je určitě možné je slyšet. Ve speciálně upravených telefonních budkách, které najdete v Thermalu, u Domu České televize a u benefiční kavárny Happyend, se můžete zaposlouchat do příběhů dětí, které se na Linku obracejí, a vhozením mince do automatu tak dát šanci na šťastné konce těchto příběhů.

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

Volby v Německu vyhrála SPD, rozdíl oproti CDU/CSU je ale minimální

27.09.2021 14:50 Německé parlamentní volby vyhráli sociální demokraté (SPD) vedení kancléřským kandidátem Olafem…

Zeman podepsal omezení telemarketingu, objíždění cyklistů i vyloučení…

27.09.2021 12:55 Motoristé budou muset od příštího roku objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za…

V neděli přibylo 250 nakažených, víc než před týdnem

27.09.2021 08:50 V neděli laboratoře v Česku odhalily 250 pozitivních testů na koronavirus. V mezitýdenním srovnání…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama