Petra Kvitová je špína, sdílel Huml z ČSSD a nastalo peklo. Chce tenistce sebrat občanství

Praha - Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová se nijak netají svou změnou trvalého bydliště do Monaka kvůli vysokým daním v České republice. Tento krok rozdělil české politiky na dva tábory a zatímco jedni s ní bez výhrad souhlasí, jiní jejímu jednání nerozumí.

Stanislav Huml, poslanec za ČSSD

Kvitová svého prvního vítězství ve slavném Wimbledonu dosáhla v roce 2011. V té době ještě odvedla z finanční výhry daň v České republice. Po letošním druhém triumfu se ale situace změnila a díky vysokým tuzemským daním si tenistka přehlásila trvalé bydliště do Monaka.

S tímto krokem se ztotožnil například předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura, který na sociální síti Facebook uvedl: "Je vidět, že ani jí se nechce darovat miliony státu, který je rozkrade a vyhodí na zbytečnosti. Náš stát musí začít hospodařit a chovat se tak, aby měli lidé více chuti daně platit. Jiná cesta v současném globalizovaném světě není. A už teď bohužel vidíme, že současná vláda rozhodně nebude motivací občanům k pocitu sounáležitosti s naší zemí."

Změna trvalého bydliště slavné tenistky nenechala chladným ani poslance za ČSSD Stanislava Humla. Ten na Facebooku sdílel komentář, v němž se píše: "Lépe bych své pocity vyjádřit nesvedl. Ano trénovala ve sportovištích postavených z daní chudších obyvatel, aby jako bohatší se mohla daním vyhnout."

V příspěvku dále stojí: "Petro jsi skvělá tenistka, ale jako člověk jsi špína! Obdobné jednání třeba Německá spolková republika pečlivě vyhledává a trestá nepodmíněným trestem a propadnutím majetku."

Psali jsme:

Ačkoli tato slova nevychází přímo z úst poslance Humla, díky tomu, že je zveřejnil na svém profilu na sociální síti, se jich řada lidí okamžitě chytla a veřejnost se tak rozdělila na dva tábory. Zatímco jedni s tímto komentářem souhlasí, druzí nechápavě kroutí hlavou.

Lidé poslance Humla grilují. Oprávněně?

"Pane Humle, jste dost ubohý.," píše jeden z diskutujících v komentáři pod příspěvkem. "Pane humle, ani se budu omlouvat. jste prostě ho*no," přisadil si další diskutér.

Objevily se ale i komentáře, které dávají poslanci za pravdu. "Co dodat...také mne to zarazilo a je mi to i líto, pokud takto budeme uvažovat všichni co z toho našeho státu bude," uvedla jedna z diskutujících.

"Z čeho bude tenhle stát žít, pokud by všichni přestali platit daně?" stojí v dalším komentáři. "Ano. To je legální možnost Kvitové. Odstěhovat se do Monaka a žít tam. Jako monacká občanka. Proč pak ale v rozhovoru tvrdí že větsinu roku trénuje v ČR? Jde tedy jen o daňovou oje*ávku?" ptá se další diskutující.

V komentářích pod kontroverzním příspěvkem Huml sice na svou obranu podotkl, že Kvitová "je skvělá tenistka," o několik komentářů níže ale napsal: "Mělo by být ohodnoceno ztrátou občanství."

Server EuroZprávy.cz Stanislava Humla zkontaktoval s prosbou o vysvětlení příspěvku, poslanec nás následně v sms zprávě odkázal na vysvětlení, které zveřejnil na Facebooku. 

Text není a nebyl můj, vysvětluje Huml

Poslanec se následně pokusil celou věc vysvětlit a na sociální síti napsal další příspěvek: "Asi nazrál čas uvést věc na pravou míru. Včera jsem uveřejnil odkaz na článek Petra Pospíchala, který jsem přebíral od Daniela Rovného s tímto textem: Dobrý koment Daniel Rovný: 'Lépe bych své pocity vyjádřit nesvedl. Ano trénovala ve sportovištích postavených z daní chudších obyvatel, aby jako bohatší se mohla daním vyhnout. Petro jsi skvělá tenistka, ale jako člověk jsi špína! Obdobné jednání třeba Německá spolková republika pečlivě vyhledává a trestá nepodmíněným trestem a propadnutím majetku'."

K němu Huml dodal: "Text Daniela nyní uvozuji uvozovkami. Není a nebyl můj. Daniel vystihl velmi stručně a výstižně podstatu článku. Nenapsal bych to tak expresivně, ale s obsahem článku Petra Pospíchala vyslovuji souhlas. Nejde jen o Petru Kvitovou, ale obecně o problém, který by se měl řešit. Petr Pospíchal jej vystihl velmi přesně. Nemá smysl diskutovat o tom, co napsal Daniel Rovný, ale co napsal Petr Pospíchal."

Psali jsme:

I tento text ale vyvolal vlnu nevole u některých diskutujících. "Soudruhu Huml tohle může sdílet jen blb. Neměla by platit zmádné daně spíše by jí stát měl platit ua dobré jméno. Jenže to čloběk jako vy mepochopí. To ny podle vás měli vrátit občanství i zy co firmy převedli do daňových ráju? Protože nechtěj sponzorovat zy vaše blbosti jako porodné, pastelkovne a tak dál?" píše jeden z diskutérů.

"Vážený pane Humle, pokud s něčím souhlaste, tak s tím souhlasíte. Nejste malý smrad, ale politik, takže byste měl vážit slova a posoudit, co je politika hodno, či nikoli. Pokud to nedokážete, nemáte ve vládě, co dělat. I v tomto příspěvku píšete, že s výrokem souhlasíte...tak co se nám to tu snažíte namluvit? Buď víte, co píšete nebo ne," komentuje Humlova slova další diskutující.

"Mimochodem...co jste dokázal v životě Vy a co ona ve svých letech? Kdyby nepřišla revoluce, panáčkoval byste komunistům na povel," rozohnil se další diskutér.

Má Kvitová přijít o občanství?

Spolu s touto aférkou má poslanec Huml na kontě další, tentokrát na rádiu Impuls, kde uvedl: "Já si o tom ale vážně myslím, že bychom se měli zamyslet nad tím, že když někdo odejde z České republiky a přihlásí se do jiného státu, že by měl přijít o občanství v České republice. Odvrhuji to, že mi ta Česká republika k úspěchu i pomohla."

Humlovo vyjádření následně okomentoval šéf tenisového svazu Ivo Kaderka, který rádiu řekl: "Tady vždycky platilo, že se úspěch neodpouštěl – teď by se měl ještě i trestat. To je opravdu skandální, mně je to osobně hrozně líto. Pokud tam mluví něco o tom, že by měla opustit Českou republiku a někam se odstěhovat, tak to si myslím, že to je ten nejhorší příklad, jaký politik může lidem dávat."

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Brabec vidí posun v debatě o Turówu, sejde se s polským ministrem

24.09.2021 17:21 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Velké obchody zůstanou v úterý na státní svátek zavřené

24.09.2021 12:57 Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama