Jsi špína, Petro Kvitová... sdílel Huml. A Mach se takto ostře opřel do poslance

Praha - Slavná česká tenistka Petra Kvitová si přehlásila kvůli vysokým daním v Česku trvalé bydliště do Monaka. Tato zpráva však nevyvolala takovou bouři, jako následná reakce poslance za ČSSD Stanislava Humla, který sdílel na svém Facebooku text, kde je Kvitová nazvána "špínou". To ale nenechalo chladným europoslance a předsedu Svobodných Petra Macha.

Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů

Poslanec za ČSSD Stanislav Huml na svém Facebooku sdílel komentář, v němž se píše: "Lépe bych své pocity vyjádřit nesvedl. Ano trénovala ve sportovištích postavených z daní chudších obyvatel, aby jako bohatší se mohla daním vyhnout."

V příspěvku dále stojí: "Petro jsi skvělá tenistka, ale jako člověk jsi špína! Obdobné jednání třeba Německá spolková republika pečlivě vyhledává a trestá nepodmíněným trestem a propadnutím majetku."

Psali jsme:

Nad těmito výroky i změnou trvalého bydliště Petry Kvitové se pozastavil lídr Svobodných Petr Mach a v článku nazvaném "Kvitová není špína. Pan Huml je pokrytec" se zamyslel nad tím, proč k podobným krokům, lidé přistupují.

"Předně pan Huml nemá žádné právo říkat o někom (byť nepřímo), že je špína, jen proto, že se rozhodl odejít do ciziny. Doba, kdy emigrace byla zločinem, je již 25 let za námi. Nebudu se však věnovat důvodům pana Humla, ale tomu, co může aktivního člověka motivovat k tomu, aby takovýto krok učinil," uvedl na stranickém webu Mach.

"Žijeme v zemi, kde nám více než polovinu našeho výdělku prostřednictvím přímých a nepřímých daní bere stát, to je realita. Platíme si tolik zbytečných úřadů a dotací, že jen jejich zrušením by bylo možné vyrovnat celý státní rozpočet. Můžeme se potom divit, že se na tomto lidé nechtějí podílet?" ptá se Mach.

Chyba podle něj není v tom, že se Monako nebo jiné státy rozhodly chtít od svých obyvatel daně nízké. "Je chybou naší vlády, že lidem sahá do kapsy příliš hluboko a ti ani za tyto peníze nedostávají adekvátní hodnoty a služby. Volat po jakýchkoli sankcích a postizích pro ty, kteří se rozhodnou využít daňové konkurence a odejít do zahraničí, je nesmysl. Je to stejné, jako bychom chtěli postihovat supermarkety v Německu, že prodávají levnější zboží, protože Němci platí nižší daň," popisuje europoslanec.

Současný systém podle něj paradoxně znevýhodňuje ty nejchudší, kteří nemají možnost odstěhovat se, najmout si účetní firmu a využívat daňových slev a výjimek. "Jestliže socialisté jako pan Huml křičí něco o lidské špíně, je to velké pokrytectví. Právě oni totiž posílají dotace velkým korporacím, udělují jim daňové prázdniny, nabízejí investiční pobídky. To vše na úkor těch „chudších", z jejichž daní se to vše financuje," dodal Petr Mach.

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

Volby v Německu vyhrála SPD, rozdíl oproti CDU/CSU je ale minimální

27.09.2021 11:16 Německé parlamentní volby vyhráli sociální demokraté (SPD) vedení kancléřským kandidátem Olafem…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

V neděli přibylo 250 nakažených, víc než před týdnem

27.09.2021 08:50 V neděli laboratoře v Česku odhalily 250 pozitivních testů na koronavirus. V mezitýdenním srovnání…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama