Babiš "pročistil" vedení hotelu Thermal. Prý je to prasárna

Karlovy Vary - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) způsobil pár desítek hodin po skončení Mezinárodního filmového festivalu personální zemětřesení. Jeho resort kompletně vyměnil vedení státní společnosti Thermal - F, která v Karlových Varech provozuje hotel Thermal. Z funkce jeho ředitele byl odvolán bývalý karlovarský primátor Josef Pavel (ODS). Nahradí jej Daniel Křováček.

Andrej Babiš /ANO/, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku vlády a ministr financí

Ministerstvo kromě pozice ředitele vyměnilo také šestičlenné představenstvo a devítičlennou dozorčí radu společnosti. Nově budou oba orgány pouze tříčlenné. a zasednou v nich mimo jiné dva členové hnutí ANO, včetně karlovarského krajského předsedy Romana Procházky.

"Důvodem je nespokojenost akcionáře s hospodářskými výsledky společnosti v posledních letech. Generálním ředitelem byl jmenován místopředseda nového představenstva Daniel Křováček, dlouholetý manažer v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu," řekl Právu k personálním změnám mluvčí ministerstva Radek Ležatka. 

Karlovarský krajský předseda TOP 09 Petr Zahradníček, který byl odvolán z funkce člena představenstva Thermalu, deníku k celé věci řekl: "Považuji to za prasárnu."

Členy hnutí ANO ministerstvo podle Ležatky jmenovalo do orgánů Thermalu ve snaze provádět nezbytnou kontrolu hospodaření se státním majetkem.

"Všichni jsou zkušení manažeři. Novým předsedou dozorčí rady byl zvolen Josef Petřík, dlouholetý pracovník ministerstva financí. Ten není členem žádné politické strany," řekl Právu Ležatka.

Ze statutárních orgánů zmizeli kromě Zahradníčka i karlovarský krajský předseda ODS Jiří Vaněček z představenstva a z dozorčí rady třeba Antonín Vlk, člen karlovarské ODS a ředitel sklárny Moser.

Loni hotel podle Práva hospodařil s čistým ziskem 7,4 milionu korun, tržby vzrostly o 6,5 procenta. V roce 2012 byl čistý zisk Thermalu 11,5 milionu Kč.

Hotel Thermal je každoročně centrem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož 49. ročník v sobotu skončil. V Thermalu se festival koná od roku 1978.

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama