Bitka ve Stodolní: Zpěvák Michal Hrůza je po operaci mozku ve vážném stavu. Co se stalo?

Ostrava - Zpěvák Michal Hrůza, který při noční potyčce v ostravské Stodolní ulici utrpěl úraz mozku, zůstává ve velmi vážném stavu v Městské nemocnici Ostrava. Po operaci je v umělém spánku a další prognóza je nejistá, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

Michal Hrůza

"Podstoupil operaci nitrolebního krvácení v rámci rozvoje sekundárních změn po těžkém poranění mozku. Jeho stav je stabilizovaný, nicméně nadále velmi vážný," řekla mluvčí. Uvidí se, co ukážou další kontrolní CT vyšetření mozku.

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková řekla, že policie událost, která se stala dnes kolem 03:30, vyšetřuje. "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika lidí, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž," uvedla Holčáková. Policisté žádají svědky incidentu, aby se přihlásili.

Informaci o neštěstí potvrdila Hitrádiu Orion i manažerka Michala Hrůzy Martina Tůmová.

Hrůza ve středu v Ostravě vystupoval na Festivalu v ulicích a dnes od 22:00 jej čekal koncert na festivalu Colours of Ostrava. Mluvčí festivalu Jiří Sedlák řekl, že koncert se ruší.

Michal Hrůza letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl být původně dokončen již loni, ale jeho autor se zdržel prací na hudbě k filmu Martin a Venuše a písni k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru 5. června. Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné. Do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech.

Zdroj: YouTube

Michal Hrůza se narodil v r. 1971 v Turnově, je český zpěvák a zakládající člen kapely Ready Kirken. Hudbě věnoval již na gymnáziu, kde v r. 1986 vznikly jeho první autorské písně.

Po maturitě založil punk rockovou kapelu Brambory a hard rockové trio 51. Chvíle. V roce 1993 se odstěhoval do Pardubic, kde hrál tři roky ve skupině Anachronic. V roce 1996 založil skupinu Ready Kirken, s kterou natočil pět hudebních alb. Napsal téměř padesát písní a textů. Jeho skladba pro Anetu Langerovou Voda živá byla v letech 2005 a 2006 hitem. V roce 2006 skupinu opustil a založil skupinu Kapela Hrůzy. Natočil album Bílá velryba (2007) a Napořád (2009) a Noc (2012). Michal Hrůza se také podílel i na hudbě k filmu Lidice (2011) a filmu Martin a Venuše (2012). Je autorem mnoha televizních znělek, například (seriál Vyprávěj nebo Mazalové).

Největším hitem Michala Hrůzy byla skladba pro Anetu Langerovou Voda živá.

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

Volby v Německu vyhrála SPD, rozdíl oproti CDU/CSU je ale minimální

27.09.2021 09:10 Německé parlamentní volby vyhráli sociální demokraté (SPD) vedení kancléřským kandidátem Olafem…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama