Policie řádí: Nepěstuješ konopí, ale vybavení máš, proto tě obviníme

Plzeň – Plzeňský protidrogový tým odhalil mladíka, který doma přechovával kompletní pěstírnu konopí. Muži teď hrozí až pětileté vězení. Příznivci legalizace konopí se ale bouří. Policie ho viní z něčeho, o čem netušil, že je trestné, upozorňuje server legalizace.cz.

371

„Policistům tak zvaného Toxi týmu se podařilo vypátrat a usvědčit 23letého muže z Karlovarska, který od listopadu roku 2013 do května tohoto roku v různých bytech v Plzni, kde zrovna pobýval, přechovával kompletní indoorovou pěstírnu rostlin rodu Cannabis, tedy konopí," stojí v policejní zprávě. Podle policejní mluvčí Hany Štefflové policie našla v bytě svítidla a stínidla, časové spínače, filtry, kabely, zvlhčovače, květináče, hnojiva a další věci nezbytné pro pěstování marihuany.

Zastánci legalizace marihuany ale bijí na poplach. „Tým právních konstruktérů plukovníka Frydrycha se domnívá, že kromě provozování growshopu může být trestné i pouhé držení vybavení pro pěstírnu konopí. Jejich pokusným králíkem se stal neznámý mladý muž z Plzně," komentuje případ Lukáš Pokorný z portálu legalizace.cz. Zároveň ale dodává, že k případu je prozatím známo málo informací.

Podle toho, co bylo zveřejněno, není jasné, zda policie zabavila i nelegálně držené konopí. „Nejde ani o přečin šíření toxikomanie, ani o výrobu drog, natož o jejich prodej. Podle policie se dotyčný dopustil držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za což hrozí až 5 let vězení! Jde tedy o podobně vachrlatou konstrukci, jako kreativní ohnutí paragrafu o šíření toxikomanie a jeho využití proti growshopům," upozorňuje Pokorný.

Podobné kauzy podle něj demolují právní stát, protože v případě konopí už ani právníci netuší, co je ještě dovoleno, co je přestupek a co už je trestný čin. „Dostali jsme se do situace, kdy každý, kdo má s konopnou scénou cokoli společného, je potenciálním cílem novodobých inkvizitorů – však oni si v případě potřeby ty paragrafy už nějak zohýbají," dodává ironicky Pokorný.

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

Zklamání i odhodlání. Kandidáti na kancléře popsali své pocity z…

26.09.2021 20:06 Podle dosavadních prognóz a výsledků zvítězili v německých volbách sociální demokraté (SPD) Olafa…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama