V Kroměříži spadl při závodech v akrobacii letoun, pilot zahynul

Kroměříž - Při závodech v letecké akrobacii se dnes dopoledne v Kroměříži zřítilo malé sportovní letadlo. Stroj po pádu začal hořet, pilot zahynul. ČTK to sdělil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Ilustrační foto

Neštěstí se stalo při soutěžní sestavě jednoho ze závodníků kolem 11:00. Podle pořadatele závodu Jana Zony stroj řídil zkušený český pilot. 

Místní aeroklub pořádal mezinárodní pohár v motorové letecké akrobacii poprvé. Závodníci létali zadanou sestavu v akrobatickém boxu, tedy v prostorové krychli o rozměrech jeden kilometr krát jeden kilometr krát jeden kilometr.

Poslední podobné neštěstí se odehrálo 10. června 2012. Nedaleko letiště u jihozápadního okraje Žatce havaroval cvičný proudový letoun typu L-29 Delfín civilního provozovatele. Pilot zahynul na místě, cestující podlehla zraněním v nemocnici. Piloti po třetí zatáčce prováděli nízký průlet nad letištěm a pasažérům předváděli i akrobatické prvky, hlavně loopingy a výkruty.

28. května 2010 si nehoda nehoda malého sportovního letadla Zlín 142 na Karlovarsku vyžádala život pilotky stroje, jejíž letoun se krátce po startu zřítil a začal hořet. Neštěstí se stalo při mezinárodní akrobatické soutěži Karlovarský pohár.

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama