Zeman dal tenistce Kvitové jasné rady do života, varoval ji před závistivci

Praha - Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou a čtvrté tenistce světa řekl, aby ignorovala závistivce. Od hráčky přijal čestnou vstupenku na listopadové finále Fed Cupu v Praze.

České tenistky stejně zvítězily ve finále Fed Cupu. Hrdinkou duelu se Srbskem se stala Lucie Šafářová

"Vím, že jako úspěšní lidé jste předmětem všudypřítomné závisti, a jeden z důvodů setkání je také to, abych vám proti těmto závistivcům vyjádřil svoji podporu a poprosil vás, abyste je ignorovala, protože neumí nic jiného než závidět," řekl Zeman v krátkém proslovu.

Připomněl tak nedávný případ, kdy se na sociální síti Facebook objevil názor, že by Kvitová měla přijít o české občanství, když žije kvůli výhodnějším daňovým zákonům v Monaku. Sdílel ho například i poslanec Stanislav Huml (za ČSSD).

Čtyřiadvacetiletá Kvitová vnímala, co se o ní říká. "Úplně mě to nepotěšilo, ale je to tak a není to moc ke komentování. Vím, že se to úplně ignorovat nedá, ale už jsem si zvykla. Za uplynulé tři roky jsem se hodně naučila," řekla cestou od prezidenta. Z pozvání hlavy státu byla potěšena. "Povykládali jsme si o všem možném, nejen o tenisu, takže to bylo velice zajímavé a byla čest zase být po třech letech na Hradě," řekla.

Poprvé byla Kvitová u prezidenta po svém prvním titulu ve Wimbledonu v roce 2011. Václavu Klausovi tehdy řekla, že by ráda získala další triumf na trávě v londýnském All England Clubu, což letos splnila. "Teď jsem nic neslibovala," usmála se.

Na Pražský hrad přijely s Kvitovou i další dvě přední české tenistky, čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Koukalová.

"Chtěl bych se omluvit, že jsem vás nepozval samotnou, ale měl jsem k tomu jediný důvod," řekl Zeman a pokračoval: "Velká většina politiků se nesmírně ráda tulí k úspěšným a trošku se přihřívá na jejich slávě a chlubí se cizím peřím. Takže já bych se velmi rád přitulil k Petře Kvitové a tvářil se, že jsem Wimbledon v podstatě vyhrál já, i když neumím ani pinknout. Proto jsem velmi rád, že jste projevily zájem o toto setkání, a chtěl bych vám za to moc poděkovat."

Prezident dodal, že Kvitová bude na Hradě vítána po výhrách i porážkách. "Ne že bych vám to přál, ale i prohra je součástí života. Proto jsem také do Španělského sálu Pražského hradu pozval všechny olympioniky bez ohledu na to zda vyhráli, nebo prohráli," řekl Zeman.

Tenistkám předal květiny a mohl si prohlédnout repliku slavného talíře, trofeje pro wimbledonskou vítězku. Kvitová mu pak dala čestnou vstupenku na finále Fed Cupu. "Je to v Praze?" ptal se Zeman, a když slyšel, že ano, odvětil: "Velice rád přijdu." Češky budou hrát o titul s Německem 8. a 9. listopadu v O2 areně. "Pokud bude mít čas a nebude mít stání povinnosti, tak říkal, že rád přijde, jenom musí najít někoho do páru," řekla Kvitová.

Po oficiální části si prezident s tenistkami povídal za zavřenými dveřmi. "Byl velice vtipný," shodly se všechny tři hráčky. Zeman jim dokonce navrhoval inovaci pravidel. "Spoustu věcí, ale to je tajný," řekla Záhlavová-Strýcová a Kvitová dodala: "Jak říkal, že sportu neholduje, tak sem tam přehled o tenisu měl, takže jsme se pobavili, ale co navrhoval, to si necháme pro sebe."

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Zeman není v ohrožení života, potvrdil to Pražský hrad

17.09.2021 08:23 Vyšetření prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) nezjistila žádné problémy,…

Výbuch rodinného domu v Koryčanech si vyžádal dva lidské životy

15.09.2021 18:58 Při dnešním odpoledním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní…

Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nově nakažených

17.09.2021 08:43 Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nových případů onemocnění covid-19, o 130 víc než před…

Nová Škoda Fabia dnes oficiálně vstupuje na český trh. Kterou výbavu lidé…

16.09.2021 09:16 Škoda Fabia úspěšně působí na trhu již 22 let, právě nyní startuje prodej její čtvrté generace.…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Čeští hasiči bodují. Na mistrovství světa juniorů už mají pět medailí

12.08.2021 19:45 Česká výprava na hasičském mistrovství světa dorostenců v chorvatském Čakovci vybojovala pět…

Související:

Právě se děje

reklama