Proti homosexuálům vyrazí mladí křesťané i pravicoví radikálové

Praha - Každoroční průvod tisíců gayů a lesbiček Prague Pride se pomalu blíží. Proti akci se již chystá několik protidemonstrací. Od mladých lidovců až po nacionalisty.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Prague Pride 2013, 17.8.2013 Praha

Prague Pride, tedy festival LGBT komunity, vyvrcholí již poněkolikáté průvodem centrem hlavního města 16. 8. Lesbičky, gayové, bisexuálové a transexuálové se akcí snaží upozornit na to, že i oni jsou normální lidé.

S akcí ale mnoho lidí nesouhlasí. Mladí křesťanští demokraté pořádají ve stejný den Pochod pro rodinu. "Cílem této akce je poukázat na současný stav v naší společnosti, kdy zájmy tradiční rodiny nejsou dostatečně hájeny a to i v kontextu rozličných snah o uzákonění adopcí homosexuálními páry," uvedl předseda mladých křesťanských demokratů Petr Jurčík. Podporu akci vyjádřil například předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Další oznámenou akcí je Rodina je jen jedna, muž a žena. Na ni se lidé svolávají přes sociální sítě a dle přihlášených lze soudit, že jde o akci pořádanou pravicovými radikály.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama