Devianti chtějí znesvětit svatého Václava, tvrdí krajní pravice. Organizuje obranu

Praha - Pořadatelé festivalu LGBT komunity Prague Pride se chystají zhanobit symbol české státnosti v podobě pomníku sv. Václava na Václavském náměstí. S tímto tvrzením přišel krajně pravicový Svobodný odpor.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prague Pride 2013, 17.8.2013 Praha

Praha se díky festivalu Prague Pride na pár dní stane ukázkou liberálního a kosmopolitního města. Ne všem se to ale líbí. Velmi rozčílení z celé akce jsou zejména křesťanští aktivisté a pravicoví radikálové. Ti druzí jmenovaní nyní osočili organizátory Prague Pride, že v den pochodu centrem města chtějí zhanobit pomník sv. Václava.

"Jejich představitelé lezoucí po sousoší chtějí dát najevo své pohrdání posvátnými hodnotami naší kultury a všemi poctivými lidmi, kteří se k těmto hodnotám hlásí. Devianti si užívají, že nás mohou beztrestně urážet a pod ochranou „lóží" špinit, rozkládat a ničit odkaz našich předků. Jsou přesvědčeni o své nedotknutelnosti a z nás všech dělají občany druhé kategorie s jistotou, že se jim nikdo nedokáže postavit," píší na webu Svobodného odporu. Tzv. Svatováclavská legie nyní zve sympatizanty, aby 16. srpna, tedy v den průvodu Prague Pride, přišli pomník bránit.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama