Agresivní Arabové, nadřazení muslimové a Evropa nejdou dohromady... Umělkyně rázně účtuje

Fotografka Dana Kyndrová přišla už jako malá do kontaktu s muslimským světem. Její otec byl povolán do Alžírska, a díky svým zkušenostem se netají nedůvěrou vůči Arabům.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Muslimové
doporučujeme

"Vím, že, to asi dnes není korektní, ale na Alžírsko se mi váže spousta vzpomínek a zkušeností s místními lidmi, kteří ve mně zakotvili nedůvěru vůči Arabům. Je to islámská země, bylo to všude přítomno. Arabský svět byl dost agresivní," přiznala pro Český rozhlas.

Podle ní je nemožné, aby se někdy evropská a muslimská kultura protnuly. "I s vlastními zkušenostmi vím, že naivita, že se jejich a naše kultura mohou skloubit, je velká. Je to jiný svět, je to velmi komplikované, včetně hlubokého přesvědčení, že jejich víra je lepší, nadřazenější a že se křesťané, až to pochopí, stanou také muslimy," dodala.

Díky svému povolání také zavítala do Ruska, jehož vývoj podle svých slov sleduje z povzdálí. "Je to kapitola sama pro sebe. Jde o velký národ, je to s nimi těžké. Mají pocit, že jsou spasitelé. Ten jejich mesianismus mě fascinoval, když jsem tam průvodcovala," vysvětlila Rozhlasu.

Sama se nedomnívá, že by se v Rusku uchytila demokracie evropského typu. Tvrdí totiž, že Rusové potřebují "cara", který jejich národ drží tvrdou rukou. "Nejsou zvyklí na vlastní zodpovědnost," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (48)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus: Miliardář Křetínský měl pozitivní test. Nechce "zdravotně…

30.03.2020 05:31 Podnikatel Daniel Křetínský byl 12. března pozitivně testován na nový typ koronaviru. Od té doby je…

Arcibiskup Duka je v karanténě, biskup Herbst má pozitivní test na…

29.03.2020 08:39 Aktualizováno Biskup Karel Herbst měl pozitivní test na koronavirus. Na svém webu to dnes večer potvrdilo…

Letní čas v Česku: Noc byla o hodinu kratší

29.03.2020 05:56 V noci na dnešek začal letní čas. V 02:00 se hodiny posunuly na 03:00, takže lidé měli noc o hodinu…

Ztracený pes se vrátí domů k majiteli díky aplikaci

21.03.2020 12:30 Nová aplikace pomůže majitelům i nálezcům sdílet informace o ztracených a nalezených psech a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama