Alternativa České pošty? Zásilkovna spustila před Vánoci novou službu

Česká společnost Zásilkovna letos představila službu Mezi námi, která usnadňuje zasílání balíků mezi fyzickými osobami. Postačí k tomu mobilní aplikace, pomocí které mohou jednotlivé balíky posílat v síti takzvaných Zásilkoven. Aplikace se spustila v dubnu a stáhlo si ji více než 150 000 lidí. Počet přepravených zásilek překonal hranici čtvrt milionu.

Přidejte svůj názor

Zásilkovna
doporučujeme

Zásilkovna teď rozšiřuje službu o další novinky. Umožňuje zákazníkům přepravu zásilek přímo na konkrétní adresu, takzvané home delivery.  Se službou Mezi námi vstupuje na první zahraniční trh na Slovensko.

„Dlouhodobě se snažíme o to, abychom pomocí nových technologií usnadnili lidem život. Služba Mezi námi tyto nároky splňuje. Zákazník vyplní všechny potřebné údaje pro odeslání zásilky pohodlně kdekoliv přes mobilní aplikaci a na podacím místě Zásilkovny sdělí pouze vygenerované heslo k zásilce. Žádné fronty, žádné zbytečné formuláře,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny.

Firma klade důraz na jednoduchost celého procesu. První krok je stáhnutí aplikace a registrace zákazníka pomocí jména, telefonu a e-mailu. Při odesílání zásilky vyplní údaje o příjemci, vybere cílové výdejní místo, zvolí dodatečné služby a vše zaplatí kartou online. Pak stačí balík zabalit, přinést na libovolné podací místo a obsluze sdělit identifikační číslo, uvedl server CZECHCRUNCH.

V Česku je cena doručení zásilky mezi fyzickými osobami 65 Kč a na Slovensku od 85 Kč. Balík přitom nesmí přesáhnout 120 centimetrů a 5 kilogramů. Zásilkovna plánuje v rámci služby Mezi námi umožnit přepravu i nadrozměrných zásilek.  

Rozšíření služby Mezi námi přichází před nástupem Vánoc, což je nejdůležitějším obdobím roku. Vzhledem k očekávanému meziročnímu růstu počtu přepravených zásilek o téměř sedmdesát procent na celkových 18,5 milionu firma investovala do otevření několika nových dep. „Ve špičce se nám počet tras zvýší o zhruba 20 až 30 procent, přitom ale přepravíme třikrát až čtyřikrát více zásilek, než je mimo špičku běžné. Aktuálně otevíráme 70 nových výdejních míst týdně. Naším cílem je 2 700 až 3 000 výdejních míst v Česku do konce letošního roku,“ řekl výkonný ředitel Zásilkovny Ondřej Žák.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnská hvězdárna dnes přivítala čtyřmiliontého návštěvníka. Druháček…

03.12.2019 18:31 Brněnskou hvězdárnu a planetárium navštívilo za posledních šedesát let čtyři miliony lidí. Vedení…

Konec stravenek v Česku? Desítky tisíc lidí přešly na nový způsob využití

29.11.2019 15:28 Stravenky zaměstnanci využívají při placení za oběd, ale často je dostávají jako součást svých…

Začalo vypínání vysílání DVB-T, zatím se dotklo Prahy a okolí

28.11.2019 14:34 Aktualizováno V Česku začalo vypínání televizního vysílání v dosavadním standardu DVB-T. Ve středu minutu před…

Studentské stávky? Čechy spíše nezajímají, netuší o co mladým jde

27.11.2019 21:12 Češi si myslí, že studentské stávky za klima toho moc nezmění. Centrum pro výzkum veřejného mínění…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama