Češi kradou jako straky? Neuvěříte, co se děje na pracovištích

Zhruba desetina zaměstnanců českých firem se v posledních 12 měsících setkala na pracovišti s krádeží nebo neobjasněnou ztrátou osobních věcí. Vyplývá to z průzkumu Ipsos pro společnost Assa Abloy. Průzkum dále ukázal, že dvě třetiny pracovníků by při odchodu z práce nechaly na pracovním stole peněženku nebo klíče od domu.

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

Více než polovina zaměstnanců nechává klíče a peněženku v kabelce či tašce a nikam si je nezamyká a 28 procent lidí také nemá problém sdělit heslo ke svému počítači kolegům. Téměř 11 procent zaměstnanců si kopíruje klíče od své kanceláře.

"Podobně bezstarostně jako k vlastním věcem přistupují Češi také k datům a majetku svého zaměstnavatele. Často ztrácí klíče nebo přístupové čipy a karty od firem a nechávají si pak vyrobit kopie ztracených klíčů," uvedl ředitel Assa Abloy v ČR a na Slovensku Martin Šedivý. Firemní klíče se podle něj ztrácejí a kopírují zcela mimo kontrolu zaměstnavatele. Po ztracených klíčích nikdo nepátrá, zámky se zpravidla nevyměňují a zaměstnavatel rychle ztrácí přehled o počtu existujících klíčů a jejich držitelích.

K přístupu na pracoviště přitom slouží nejčastěji právě klíče. Využívá je 49 procent firem, následují čipy (25 procent) a kartové dveřní systémy (24 procent). Ty poskytují podstatně vyšší úroveň ochrany, protože je lze v případě ztráty snadno deaktivovat a není je možné běžným způsobem okopírovat. Klíče, kartu nebo čip od práce někdy ztratil každý sedmý Čech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči a meteorologové varují před požáry. Za porušení nařízení hrozí…

30.07.2020 08:10 Meteorologové vydali pro část České republiky výstrahu před rizikem vzniku požárů. Na zvýšené…

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Brněnská hvězdárna představí unikátní terralónu, obří model Země

05.07.2020 19:10 Návštěvníci Hvězdárny a planetária Brno budou moci od 6. do 12. spatřit unikátní terralónu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama