Simpsonovi se projeli českou tramvají. V USA ji mají ve dvou městech

Lidé si častokrát myslí, že o Česku Američané nic neví a že si jej maximálně pletou s Čečenskem. Animovaný seriál Simpsonovi ale tento mýtus vyvrací. Rodinka se totiž ve městě Portland svezla českou tramvají Škoda 10T, která v něm jezdí. Nejde ale zdaleka o jediný symbol naší vlasti zastoupený v seriálu.

Tramvaj Škoda 10T v ulicích amerického Portlandu. (autor: Cacophony)
doporučujeme

V šestém dílu 31. řady Simpsonových se rodinka skutečně vydá do Portlandu v Oregonu a přibližně kolem čtrnácté minuty stopáže opustí tramvaj Škoda 10T, jichž momentálně jezdí v USA deset. Soupravy se do Ameriky dostaly v letech 2001-2003, z nichž tři zakotvily v Tacomě a zbývajících sedm v Portlandu. Informovaly o tom Lidové noviny.

Animovaný seriál ve svých třiceti sériích navíc několikrát odkazoval na Česko. Například v jednom z dílů Šáša Krusty pojednává o příběhu o pražského Golema, zatímco v jiném zase postava Carla mluví o pražské misi, při níž bylo "odděláno pár Čechů". Homerova verze pochodu Vjezd gladiátorů od českého skladatele Julia Fučíka, která se vyskytla v páté řadě, pak reprezentuje intelektuální narážku. 

V Simpsonových se objevila i česká zpěvačka Markéta Irglová, která společně s Irem Glenem Hansardem obdržela Oscara za filmovou píseň Falling Slowly. Rovněž se také jedná o jedinou Češku, která byla v seriálu.

Tvůrci Simpsonových spolu s fotbalovým klubem Chelsea taktéž vytvořili pět portrétů hráčů ve stylu žluté rodinky, mezi nimiž figuroval i brankář Petr Čech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Těhotná žena zachránila manžela před žralokem

25.09.2020 07:26 Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys,…

Zemřel Šerpa Ang Rita (†72), s nímž první Čechoslováci dobyli Everest

21.09.2020 15:51 Ve věku 72 let zemřel jeden z nejznámějších nepálských horolezců, Šerpa Ang Rita. Proslavil se tím,…

Sbírky Rudolfa II. byly pověstné. Co obsahovaly a co se s nimi stalo?

20.09.2020 19:52 Aktualizováno Je všeobecně známo, že císař Rudolf II. sbíral umělecké a historické předměty či kuriozity.…

Co se vařilo a jedlo na středověkých hradech? Tehdejší menu vás zřejmě…

19.09.2020 17:29 Aktualizováno Divoké hony za zvuků lesních rohů a bohaté hostiny plné masa ve velkých síních. To je jistě to, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama