Helmu při lyžování nepoužívá asi třetina Čechů

Při lyžování nebo snowboardingu se helmou chrání sedm z deseti Čechů. Výrazně lepší situace je u dětí, helmu nosí 97 procent z nich. V používání chráničů páteře jsou na tom dospělí a děti podobně, nasazují si ho dva z deseti dospělých a 27 procent dětí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Lyžařská sezona
doporučujeme

Na horách se přitom zraní každý čtvrtý Čech. Informace vyplývají z průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu, který má ČTK k dispozici.

Na lyžích je podle průzkumu každý třetí úraz vážný, na snowboardu je to dokonce víc než polovina případů. Nejzávažnějšími úrazy na horách jsou zranění hlavy a páteře. Podle manažera marketingu a komunikace ERV Evropské Pojišťovny Vlastimila Divokého mají mnohdy i trvalé následky. "Mezi nejčastější zranění patří úrazy kolenních vazů, zlomeniny dolních končetin, zranění zápětí a loktů," řekl dále Divoký.

Sjezdovému lyžování se podle průzkumu věnuje 63 procent Čechů, na snowboardu jezdí 13 procent lidí. Běžky vyhledává třetina lidí, čtvrtina respondentů si zasněžené svahy užívá na sáňkách.

"Helmy by měly být základem při lyžování i snowboardování, a to nejen pro děti, ale pro všechny účastníky. Není nutno to řešit zákonem, ale spíše osvětou. Chrániče páteře mohu také velmi doporučit, a to zejména pro sportovnější lyžaře," řekl ČTK ředitel Asociace horských středisek ČR Libor Knot.

Na českých horách jsou nyní podle Knota otevřeny dvě třetiny sjezdovek. Jezdí 70 procent vleků a lanovek, ve srovnání s půlkou ledna je to zhruba o desetinu více, řekl. "Na sjezdovkách, které jsou otevřeny, jsou podmínky velmi dobré," doplnil.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se skrývá za zdravými potravinami? Experti před některými výrobky varují

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Lidé často nakupují v obchodech různé polotovary označené jako zdravé potraviny. Většina z nich…

EXKLUZIVNĚ k výročí smrti kněze Toufara: Objevení hrobu nás dojalo, říká…

22.02.2020 18:29 Aktualizováno ROZHOVOR - Netajil se averzí vůči komunistům, před nimiž často varoval. Na svůj postoj páter Josef…

Vietnamci chtějí v Česku založit novou víru, zatím neúspěšně

15.02.2020 10:57 Společenství buddhismu v České republice, které zahrnuje zejména v Česku žijící Vietnamce, žádá…

Vesmírný karnavel na Kraví hoře

12.02.2020 11:55 Zimní měsíce jsou obdobím plesů a karnevalů, proto není divu, že se v sobotu 15. února 2020…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama