Ignis Brunensis 2021 v Brně si udržel mezinárodní styl i v koronavirové době

Koronavirus sužující už druhým rokem prakticky celou planetu přinesl mnoho změn do obvyklého lidského konání a chování. A jak se zdá, bohužel ne na krátkou dobu. Už vloni se protipandemická opatření dotkla pořádání mezinárodní přehlídky ohňostrojů. A nejen v Brně, ale všech produkcí s velkou koncentrací lidí všude ve světě. Produkční tým Ignis Brunensis po loňském operativně zúženém a přemístěném ročníku připravil pro letošní 24. ročník plnohodnotnou soutěžní koncepci s pěti velkolepými ohňostroji v mezinárodním provedení, znovu nad hradem Špilberk.

Ignis Brunensis 2020, ohňostroj týmu Flash Barrandov SFX (Foto: Robert Vystrčil)

Brněnská přehlídka si tak zatím jako jediná minimálně v Evropě udržela mezinárodní podobu soutěžních ohňostrojných show na skutečně světové úrovní (například renomovaný festival ohňostrojů v Cannes byl v této době ohlášen jako jeden z mála alespoň na národní úrovni francouzských společností).

Úvodní ohňostrojné soboty (26.6. a 3.7.) úspěšně proběhly. Názvy dvou srpnových show jsou „Pozdravy z Evropy“ a „Pozdravy z kontinentů a na kontinenty“. Ty znovu rozsvítí oblohu nad hradem Špilberk v sobotu 7. srpna a o týden později 14. srpna, vždy v tradičním čase odpalu
ve 22.30 hodin při pokračování letošního 24. ročníku soutěžní ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis. Do příprav mezinárodních ohňostrojných projektů bylo kromě domácího Česka zapojeno celkem 13 zemí ze čtyř kontinentů – Evropa, Asie, Afrika a Austrálie.

7.8.2021 / 22:30 POZDRAVY Z EVROPY 3. SOUTĚŽ
Francie / Polsko / Německo / Slovensko / Rakousko / Portugalsko / Švýcarsko

14.8.2021 / 22:30 POZDRAVY Z KONTINENTŮ A NA KONTINENTY 4. SOUTĚŽ
Norsko / Jihoafrická republika / Austrálie / Filipíny / Japonsko / Španělsko

11.9.2021 / 22:30 KOUZELNÁ ZEMĚ EPILOG
THEATRUM PYROBOLI Česko
ohňostroj na motivy Harryho Pottera věnovaný všem dětem

Hudba k ohňostrojům tradičně na FM rádiu

Originální hudební doprovod synchronizovaný s ohňostroji vysílá exkluzivně Rádio Krokodýl 103 FM. Stačí si tedy najít jakékoliv místo v Brně nebo v okolí Brna s výhledem na Špilberk za dodržení aktuálních epidemiologických pravidel a naladit muziku k ohňostroji na FM rádiu. Důležitá informace pro všechny ohňostrojné fanoušky – hudbu nalaďte pouze na FM příjmu Krokodýlu, internetový stream je zpožděný
a hudební doprovod tak není synchronizovaný.

Online přenosy ohňostrojů a záznamy ve 4K rozlišení

U dvou nadcházejících soutěžních ohňostrojů (7.8. a 14.8.) pokračují „live“ přenosy na YouTube
ve vysokém rozlišení. Živé streamy ohňostrojů běží na festivalovém kanálu IBOfficial a ve spolupráci s CzechTourism také na oficiálním kanálu České republiky „Visit Czech Republic“. Vždy po ohňostroji následuje na YouTube IBOfficial video ve 4K rozlišení, aby měli fanoušci po celém světě možnost sledovat ohňostroje v Brně v té nejvyšší možné kvalitě.

Vítězný ohňostroj letos vybírají diváci

Ohňostrojní diváci si letos mimořádně vyměnili hlavní roli s odbornou porotou, která bude o svém pořadí ohňostrojů letos rozhodovat „nesoutěžně“. Vítězný ohňostroj letos vybírá široká veřejnost hlasováním
na facebookovém profilu Ignis Brunensis, díky online přenosům se do výběru zapojují diváci ze všech koutů světa. Všichni hlasující soutěží o vlakové jízdenky RegioJet do Budapešti a chorvatské Rijeky.

Ignis Brunensis s podporou města Brna, Jihomoravského kraje, CzechTourism, RegioJet a zpravodajskího serveru EuroZprávy.cz a společenského serveru stars24.cz

Hlavními spolupořadateli jsou statutární město Brno, Jihomoravský kraj a SNIP & CO jako hlavní producent. Festival probíhá za podpory státní agentury CzechTourism a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Titulárním partnerem je od letošního ročníku společnost RegioJet ze skupiny STUDENT AGENCY, a zpravodajské servery EuroZprávy.cz a stars24.cz. Hlavním garantem ohňostrojné části festivalu je Flash Barrandov SFX.

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

Zklamání i odhodlání. Kandidáti na kancléře popsali své pocity z…

26.09.2021 20:06 Podle dosavadních prognóz a výsledků zvítězili v německých volbách sociální demokraté (SPD) Olafa…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama