Jan Hrušínský se opřel do Zemana. Lži a nehoráznosti...

Herec Jan Hrušínský se opět tvrdě navezl do prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že od doby, kdy je Zeman prezidentem, si Češi museli zvyknout na každodenní lži, nehoráznosti a úpadek morálky.

Hrušínský, Jan

Jan Hrušínský patří k těm umělcům, kteří se nebojí otevřeně promluvit o svých politických názorech. Patří také k hlasitým kritikům prezidenta Miloše Zemana či premiéra Andreje Babiše. Na svém facebookovém profilu i v médiích pravidelně zveřejňuje své postřehy a komentáře.

Teď promluvil o tom, jak se v Česku změnila situace od doby, kdy se na Hrad dostal právě Zeman. „Od nástupu Zemana do funkce prezidenta si zvykáme na každodenní lži a nehoráznosti, které se stupňují a neberou konce. Přihlížíme největšímu úpadku morálky a slušnosti od listopadu 1989. Občas pohár přeteče a je třeba se ozvat,“ burcuje spoluobčany herec a principál Divadla Na Jezerce.

Připomíná například akci, která se konala kvůli zahalení sochy sovětského generála Ivana Koněva na Praze 6. „S požehnáním prezidenta České republiky (sic!) se sešlo v Dejvicích na nepovolené demonstraci shromáždění lidí, kteří mávali zakázanými symboly komunismu a neonacismu, vyřvávali neonacistická hesla typu “Nic než národ!”, zároveň nezapomněli vybírat do předem připravené kasičky peníze, a křičeli, že trvají na falšování a překrucování naší historie po konci druhé světové války, jak tomu byli zvyklí před listopadem 1989. Extrémisté, komunisté, stalinisté a neonacisté! Zoufalci s požehnáním prezidenta ČR,“ zdůraznil Hrušínský. Akce se totiž zúčastnil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček, který protestující podpořil i na sociálních sítích.

Hrušínský píše, že policie tomuto nedovolenému srocení hanebnosti jen přihlížela. „Je třeba se hlasitě ohradit, když kdejaké komunistické hovado bere do pusy slovo Osvětim. Milada Horáková byla vězněna v nacistickém lágru, než ji komunisti na dvoře pověsili stejně krutě a bolestivě, jako to dělali nacisté. Ferdinand Peroutka byl uvězněn v koncentračním táboře, aby ho nakonec jeden sprostý lhář obvinil z obdivu k Adolfu Hitlerovi. V naší zemi žijí desítky tisíc lidí, jejichž nejbližší příbuzní byli v Osvětimi krutě zavražděni. Jsem jedním z nich a hlasitě protestuji proti tomu, aby grázlové, kteří se živí lhaním či obhajováním lží svých nadřízených, brali tyto zavražděné nevinné lidi jako rukojmí svých lží,“ zlobí se herec.

I proto se obrací na všechny Čechy. „Prosím všechny demokratické politiky a všechny slušné lidi ve veřejných funkcích - nechoďte diskutovat s těmito lháři. Nestojí o žádnou pravdu a už vůbec ne o vaši slušnost. Té se jen vysmívají. Nedávejte jim, prosím vás, důležitost, kterou ve skutečnosti nemají. Nediskutujte v médiích s těmito extrémisty, estébáky, komunisty a neonacisty. Neposkytujte, prosím, rozhovory dezinformačním proruským médiím typu Parlamentních listů a jim podobných. Dodáváte jim zdání legitimity, kterou nemají. Nedávejte důležitost politickým šmejdům, kteří se naši zem znovu cílevědomě snaží vytrhnout z civilizované části světa. Demokracii je třeba bránit proti všem extrémům,“ vzkazuje Jan Hrušínský.

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Brabec vidí posun v debatě o Turówu, sejde se s polským ministrem

24.09.2021 17:21 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Velké obchody zůstanou v úterý na státní svátek zavřené

24.09.2021 12:57 Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama