Jan Hrušínský se opřel do Zemana. Lži a nehoráznosti...

Herec Jan Hrušínský se opět tvrdě navezl do prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že od doby, kdy je Zeman prezidentem, si Češi museli zvyknout na každodenní lži, nehoráznosti a úpadek morálky.

Přidejte svůj názor 289 komentářů

Hrušínský, Jan
doporučujeme

Jan Hrušínský patří k těm umělcům, kteří se nebojí otevřeně promluvit o svých politických názorech. Patří také k hlasitým kritikům prezidenta Miloše Zemana či premiéra Andreje Babiše. Na svém facebookovém profilu i v médiích pravidelně zveřejňuje své postřehy a komentáře.

Teď promluvil o tom, jak se v Česku změnila situace od doby, kdy se na Hrad dostal právě Zeman. „Od nástupu Zemana do funkce prezidenta si zvykáme na každodenní lži a nehoráznosti, které se stupňují a neberou konce. Přihlížíme největšímu úpadku morálky a slušnosti od listopadu 1989. Občas pohár přeteče a je třeba se ozvat,“ burcuje spoluobčany herec a principál Divadla Na Jezerce.

Připomíná například akci, která se konala kvůli zahalení sochy sovětského generála Ivana Koněva na Praze 6. „S požehnáním prezidenta České republiky (sic!) se sešlo v Dejvicích na nepovolené demonstraci shromáždění lidí, kteří mávali zakázanými symboly komunismu a neonacismu, vyřvávali neonacistická hesla typu “Nic než národ!”, zároveň nezapomněli vybírat do předem připravené kasičky peníze, a křičeli, že trvají na falšování a překrucování naší historie po konci druhé světové války, jak tomu byli zvyklí před listopadem 1989. Extrémisté, komunisté, stalinisté a neonacisté! Zoufalci s požehnáním prezidenta ČR,“ zdůraznil Hrušínský. Akce se totiž zúčastnil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček, který protestující podpořil i na sociálních sítích.

Hrušínský píše, že policie tomuto nedovolenému srocení hanebnosti jen přihlížela. „Je třeba se hlasitě ohradit, když kdejaké komunistické hovado bere do pusy slovo Osvětim. Milada Horáková byla vězněna v nacistickém lágru, než ji komunisti na dvoře pověsili stejně krutě a bolestivě, jako to dělali nacisté. Ferdinand Peroutka byl uvězněn v koncentračním táboře, aby ho nakonec jeden sprostý lhář obvinil z obdivu k Adolfu Hitlerovi. V naší zemi žijí desítky tisíc lidí, jejichž nejbližší příbuzní byli v Osvětimi krutě zavražděni. Jsem jedním z nich a hlasitě protestuji proti tomu, aby grázlové, kteří se živí lhaním či obhajováním lží svých nadřízených, brali tyto zavražděné nevinné lidi jako rukojmí svých lží,“ zlobí se herec.

I proto se obrací na všechny Čechy. „Prosím všechny demokratické politiky a všechny slušné lidi ve veřejných funkcích - nechoďte diskutovat s těmito lháři. Nestojí o žádnou pravdu a už vůbec ne o vaši slušnost. Té se jen vysmívají. Nedávejte jim, prosím vás, důležitost, kterou ve skutečnosti nemají. Nediskutujte v médiích s těmito extrémisty, estébáky, komunisty a neonacisty. Neposkytujte, prosím, rozhovory dezinformačním proruským médiím typu Parlamentních listů a jim podobných. Dodáváte jim zdání legitimity, kterou nemají. Nedávejte důležitost politickým šmejdům, kteří se naši zem znovu cílevědomě snaží vytrhnout z civilizované části světa. Demokracii je třeba bránit proti všem extrémům,“ vzkazuje Jan Hrušínský.

Loading...
Vstupte do diskuze (289)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

T. G. Masaryk byl před 100 lety podruhé zvolen prezidentem

26.05.2020 07:19 Zprávy z historie: Před 100 lety, 27. května 1920, byl T. G. Masaryk podruhé zvolen prezidentem…

Zprávy z Prahy: Smetanovo nábřeží se ve směru od Národního divadla…

23.05.2020 05:36 Pro motoristy je ode dneška uzavřen jeden jízdní směr na Smetanově nábřeží v centru Prahy. Na…

V poledne se rozezní v Česku zvony jako poděkování sestřičkám

12.05.2020 05:51 V poledne se zhruba na minutu rozezní v Česku kostelní zvony jako poděkování zdravotnímu personálu…

V Praze 10 hoří skládka plastů, míří tam i středočeští hasiči

10.05.2020 04:27 Hasiči v Praze Hostivaři likvidují požár skládky plastů v ulici Ke Kablu. Vyhlásili třetí stupeň…

Související:

Právě se děje

Další zprávy