Jan Hrušínský se opřel do Zemana. Lži a nehoráznosti...

Herec Jan Hrušínský se opět tvrdě navezl do prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že od doby, kdy je Zeman prezidentem, si Češi museli zvyknout na každodenní lži, nehoráznosti a úpadek morálky.

Přidejte svůj názor 288 komentářů

Hrušínský, Jan
doporučujeme

Jan Hrušínský patří k těm umělcům, kteří se nebojí otevřeně promluvit o svých politických názorech. Patří také k hlasitým kritikům prezidenta Miloše Zemana či premiéra Andreje Babiše. Na svém facebookovém profilu i v médiích pravidelně zveřejňuje své postřehy a komentáře.

Teď promluvil o tom, jak se v Česku změnila situace od doby, kdy se na Hrad dostal právě Zeman. „Od nástupu Zemana do funkce prezidenta si zvykáme na každodenní lži a nehoráznosti, které se stupňují a neberou konce. Přihlížíme největšímu úpadku morálky a slušnosti od listopadu 1989. Občas pohár přeteče a je třeba se ozvat,“ burcuje spoluobčany herec a principál Divadla Na Jezerce.

Připomíná například akci, která se konala kvůli zahalení sochy sovětského generála Ivana Koněva na Praze 6. „S požehnáním prezidenta České republiky (sic!) se sešlo v Dejvicích na nepovolené demonstraci shromáždění lidí, kteří mávali zakázanými symboly komunismu a neonacismu, vyřvávali neonacistická hesla typu “Nic než národ!”, zároveň nezapomněli vybírat do předem připravené kasičky peníze, a křičeli, že trvají na falšování a překrucování naší historie po konci druhé světové války, jak tomu byli zvyklí před listopadem 1989. Extrémisté, komunisté, stalinisté a neonacisté! Zoufalci s požehnáním prezidenta ČR,“ zdůraznil Hrušínský. Akce se totiž zúčastnil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček, který protestující podpořil i na sociálních sítích.

Hrušínský píše, že policie tomuto nedovolenému srocení hanebnosti jen přihlížela. „Je třeba se hlasitě ohradit, když kdejaké komunistické hovado bere do pusy slovo Osvětim. Milada Horáková byla vězněna v nacistickém lágru, než ji komunisti na dvoře pověsili stejně krutě a bolestivě, jako to dělali nacisté. Ferdinand Peroutka byl uvězněn v koncentračním táboře, aby ho nakonec jeden sprostý lhář obvinil z obdivu k Adolfu Hitlerovi. V naší zemi žijí desítky tisíc lidí, jejichž nejbližší příbuzní byli v Osvětimi krutě zavražděni. Jsem jedním z nich a hlasitě protestuji proti tomu, aby grázlové, kteří se živí lhaním či obhajováním lží svých nadřízených, brali tyto zavražděné nevinné lidi jako rukojmí svých lží,“ zlobí se herec.

I proto se obrací na všechny Čechy. „Prosím všechny demokratické politiky a všechny slušné lidi ve veřejných funkcích - nechoďte diskutovat s těmito lháři. Nestojí o žádnou pravdu a už vůbec ne o vaši slušnost. Té se jen vysmívají. Nedávejte jim, prosím vás, důležitost, kterou ve skutečnosti nemají. Nediskutujte v médiích s těmito extrémisty, estébáky, komunisty a neonacisty. Neposkytujte, prosím, rozhovory dezinformačním proruským médiím typu Parlamentních listů a jim podobných. Dodáváte jim zdání legitimity, kterou nemají. Nedávejte důležitost politickým šmejdům, kteří se naši zem znovu cílevědomě snaží vytrhnout z civilizované části světa. Demokracii je třeba bránit proti všem extrémům,“ vzkazuje Jan Hrušínský.

Loading...
Vstupte do diskuze (288)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Dusno kvůli České televizi: Důkaz o manipulaci? Voliči nebudou nadšení, až…

09.09.2019 18:54 Aktualizováno Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek tvrdí, že Česká televize ovlivňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama