Klus se rozjel: Gréta? Zelená hysterie? Politici, dělejte něco

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Tomáš Klus
doporučujeme

Zpěvák Tomáš Klus svůj názor na Grétu Thunbergovou na sociálních sítích zveřejnil již několikrát. „To neví, že jsou na světě Češi, kterým žádná malá holka nemá co říkat, co mají dělat? Že jsou zde silní, sebevědomí muži, ochotni si kdykoli plivnout na kohokoli, kdo na rozdíl od nich se zvedne a pro svou myšlenku i něco udělá?“ napsal například v reakci na její projev v New Yorku.

Klus je jí podle svých slov vděčný, že mimo svou osvětu přináší tolik kontroverze skrze kterou jsme sami sobě svědky. „Je pro nás stále důležitější kdo na nás mluví, než co nám říká,“ varuje Čechy písničkář.

K tématu se vrátil i teď. „Proč se v médiích ke Gretě vyjadřují hlavně ekonomové, psychologové, celebrity.. a obecně k tématu nekompetentní osoby, vypočítavající uhlíkové stopy jejího pohybu, tlumočící zkazky o konci světa, popřípadě dávají k dobru teorie o zeleném spiknutí?,“ zajímá ho.

Poukazuje na to, že sama aktivistka cílí svou kampaň na politiky a ústředním motivem je Naslouchejte vědcům. „Proč tedy plašící se veřejnost nejprve, namísto výše uvedených expertů, z omylu nevyvádí ti, kteří problematice klimatických změn opravdu rozumí, protože se jí věnují, studují ji a já nevím, co se s ní dá všechno dělat,“ píše na facebooku Klus.

„Proč nedáváme prostor nejprve tomu, jestli to, o co se tu hádáme, je nebo není pravda? Spekulace jen posilují chaos, už tak dost přifoukávaný domácími strastmi. Proto prosím politickou reprezentaci naší země, aby v zájmu vyjasnění otázky, která prokazatelně frustruje občany a rozeštvává daňové poplatníky, otevřela prostřednictvím médií veřejnou diskuzi s vědci a jednou pro vždy dala zelené hysterii červenou, nebo potvrdila její platnost a zachovala se podle toho. V úctě, občan a daňový poplatník Klus,“ apeluje na politiky zpěvák.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete se mít v důchodu dobře? Studie ukázala, kam se musíte odstěhovat

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Dusno kvůli Xaveru Veselému: Videa pro Hrad? Hrušínský i Wollner to…

09.10.2019 19:55 Internetová televize XTV, kde působí moderátor Luboš Xaver Veselý, uzavřela s Pražským hradem…

Jaký bude premiér Jaromír Soukup? Zanedlouho se to dozvíte, vzkázal…

06.10.2019 18:04 Aktualizováno Jaromír Soukup, majitel TV Barrandov, přichází s novým projektem. Chce zaujmout diváky novým…

Netflix bude v češtině. Giganti startují boj o českého diváka

05.10.2019 21:46 Aktualizováno Když máte doma Apple TV a podíváte se na aplikaci Netflix, uvidíte ilustrační screenshoty z českého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama