Konec stravenek v Česku? Desítky tisíc lidí přešly na nový způsob využití

Stravenky zaměstnanci využívají při placení za oběd, ale často je dostávají jako součást svých odměn. Edenred je v České republice jeden z hlavních hráčů stravenkového trhu. Masivně investuje do digitalizace a dnes už tak stravenky najdete i v mobilu. Celosvětově zpracuje každý rok zhruba 2,5 miliardy platebních transakcí a již čtyři pětiny z nich jsou dnes digitální.

Stravenky
doporučujeme

V české republice mají klasické papírové stravenky silnou tradici a přechod do digitální podoby teprve začíná.

„Pro Edenred je digitalizace plateb, a to nejen těch stravenkových, klíčová priorita. V České republice ještě díky silné pozici papírové stravenky nejsme tak daleko a náš podíl digitálních transakcí na jejich celkovém objemu se nyní pohybuje okolo 30 procent, ale naším cílem je dostat se do tří let na 80 procent,“ řekl marketingový a inovační šéf tuzemského Edenredu Jakub Ryba.

Endenred podporuje placení mobilním telefonem, ať už jde o Apple Pay či Google Pay. Pracuje na tom, aby si vedle klasické debetní karty lidé do mobilů nahrávali i stravenky. Dnes jsou stravenky Ticket Restaurant Card nahrané ve více než 57 tisících českých telefonech, uvedl server CZECHCRUNCH.

V Česku probíhá většina plateb bezkontaktně, lidé jsou na takové placení zvyklí. Edenred pracuje na tom, aby vysvětlil svým zákazníkům, proč mají papírovou stravenkou nahradit tou digitální.

Důvodů, proč zatím lidé na digitální verze u stravenek tolik nepřecházejí, je více. Nejčastější jsou obavy z toho, že stravenku v mobilu všude nevezmou. Edenred má dnes po celé zemi 57 tisíc partnerských akceptačních míst a z nich již necelá polovina karty přijímá.

„Edenred logicky na počátku tohoto snažení řešil klasický problém slepice a vejce – tedy dokud nebylo dostatečné pokrytí míst, kde se dá kartou platit, zaměstnavatelé karty nechtěli. A restaurace zase nechtěly digitalizovat, dokud nebude dostatečná poptávka,“ vysvětluje Ryba.

Výhodou digitální stravenky je, že nemusíte řešit vrácení peněz. Firmy s nimi mají minimální administrativu a dokážou je mnohem rychleji distribuovat k zaměstnancům. Majitelé restaurací dostávají díky digitalizaci celého procesu peníze ze stravenek mnohem dřív, obvykle už do 48 hodin od platby.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V kvalitě života je Česko na 25. místě. Nejlépe se žije ve Finsku

10.09.2020 21:50 Česko letos kleslo na žebříčku kvality života meziročně o jednu příčku na 25. místo ze 163…

Problém totality nejsou jen zavřené hranice. Lidé se báli, připomíná…

24.08.2020 08:17 Jestli existuje něco, co přímo vystihuje totalitu, pak jsou to její snahy ovládnout všechny bez…

Ohňostrojnou Ódu na šťastný let předvedli pětinásobní vítězové přehlídky…

23.08.2020 05:23 Designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla z Flash Barrandov SFX nešetřili při sobotním galafinále…

Průkopník moderní architektury Loos má v rodném Brně památník

20.08.2020 21:25 Průkopník moderní architektury Adolf Loos má v rodném Brně nový památník. Dnešní slavnostní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama