Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho poradci, spustil Přibáň

Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození metropole za druhé světové války. Radnice se za svoje rozhodnutí dočkala ostré kritiky z ruské strany. Mluví se dokonce o zavedení sankcí. Známý český cestovatel Dan Přibáň už proto zvažuje možnost zavedení proti-sankcí.

Přidejte svůj názor 173 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

Kritiku vedení Prahy 6 ve čtvrtek v reakci na rozhodnutí o odstranění sochy Koněva zopakoval ruský ministr kultury Vladimir Medinskij. Ruské velvyslanectví označilo rozhodnutí Prahy 6 za nehorázné.

Senátor Sergej Cekov pak dokonce navrhl uvalení hospodářských sankcí na Česko. Podle něj je nutné zcela přerušit „výměnu turistů s Českem“. Jeho slov se chytil i cestovatel, novinář a režisér Dan Přibáň.

„Ruský senátor chce za odvezení Koněva uvalit na Česko sankce. Navrhoval bych, že by nám mohli za trest odvézt prezidenta i s jeho poradci a většinu osazenstva ruské ambasády a navrch nám už nikdy nenabídli své jaderné technologie," píše na facebooku Přibáň. 

Tím ale nekončí. Pro Rusko má podle svých slov ještě jeden dárek. „A za odměnu by naopak mohli do Ruska přestěhovat všechny, kdo za Koněva demonstrují! Bylo by to ideální řešení,“ rýpnuil si cestovatel, který se proslavil díky cestám ve žlutém trabantu.

Loading...
Vstupte do diskuze (173)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené

19.09.2019 13:54 K Mezinárodnímu dni pand červených dostala brněnská zoo dlouho očekávaný dárek. Samce pandy červené…

Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si…

18.09.2019 00:37 Aktualizováno Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web…

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama