Štěpánek o České televizi: Takhle ovlivňuje veřejné mínění

Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek tvrdí, že Česká televize ovlivňuje veřejné mínění. Důkazem má být průzkum, který televize zveřejnila.

Přidejte svůj názor 301 komentářů

Česká televize
doporučujeme

Petr Štěpánek na sociální síti zveřejnil průzkum volebních preferencí, kterýsi nechala vypracovat Česká televize. Ten nepotěší zejména voliče KSČM, neboť ti by se podle něj do Sněmovny nedostali.

Proti červnu si KSČM pohoršila o procentní bod. Vítězem voleb by s 30 procenty bylo hnutí ANO, které si od června polepšilo o 4,5 procentního bodu. 

Na druhém místě zůstali Piráti se 17 procenty, od minulého měření oslabili o 1,5 procentního bodu. Třetí ODS si polepšila o 1,5 bodu na 14,5 procenta. Do Sněmovny by se dále dostaly SPD s osmi procenty, ČSSD s šesti procenty a s pěti procenty STAN a KDU-ČSL.

Proti výsledkům samotným Štěpánek nic nenamítá, povšiml si ale, jakým způsobem podle něj Česká televize průzkum prezentuje. Tvrdí totiž, že v hlavní zpravodajské relaci ukazuje jiné výsledky, než v jiných zprávách.

"Jak je to v té říkance? „Něco zaplatíme, něco zapřem.“ Přesně tak pracuje Česká televize. Pročež si spolu s ní můžeme zahrát oblíbenou hru „Najdi rozdíl“. První obrázek je z odpoledních zpráv České televize, na které nikdo nekouká. Ten druhý je z její hlavní večerní zpravodajské relace Událostí. Přesně takhle eurosoudruzi z Kavčích hor ovlivňují veřejné mínění. Když se nikdo nekouká, něco ukážou, v hlavních zprávách to ale zapřou. A přistiženi při činu se ještě můžou alibisticky vymlouvat, že o narůstající podpoře Trikolóry přece informovali. A vlastně ani nebudou lhát," napsal na sociální síti.

"Přičtěme k tomu, že každý podobný průzkum volebních preferencí může vykazovat statistickou chybu až 3 procenta. Takže realitou klidně může být, že Trikolóra již teď, tzn. tři týdny před svým faktickým ustavením, má preference potřebné pro vstup do poslanecké sněmovny. Už tomu rozumíte, jak se to dělá?" dodal Štěpánek.

Loading...
Vstupte do diskuze (301)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Jan Hrušínský se opřel do Zemana. Lži a nehoráznosti...

06.09.2019 11:39 Aktualizováno Herec Jan Hrušínský se opět tvrdě navezl do prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že od doby, kdy je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama