Zatopené sklepy a zahrady, neprůjezdné silnice. Na Krnovsku se potýkají s povodněmi

Lidé z Krnova a jeho bezprostřední okolí zažili bezesnou noc kvůli nepříznivému počasí. Také dnes všichni obyvatelé obracejí svůj zrak směrem k řece, která se už na některých místech vylila z koryta. Jaká je momentálně situace?

Voda se vylila z koryta také v Branticích na Krnovsku.

Vydatné noční deště z úterý na středu zvedly hladiny řek. Od rána na šesti místech platí třetí stupeň povodňové aktivity, tedy ohrožení, a pršet má přestat až následující den.

Na několika místech už během noci hasiči pomáhali lidem s pytlováním písku či odčerpáním vody. Od středečních 10:30 vydali meteorologové výstrahu před povodňovým ohrožením do odvolání.

Řeka Opavice už v Linhartovech zatopila silnici. Průjezd byl tedy uzavřen. Voda může dále zaplavovat níže položené obytné oblasti. Hrozí i snížená stabilita stromů v podmáčené půdě.

Už nyní jsou zatopeny některé sklepy či zahrady. Problémem je také voda, která teče z kopců a zaplavuje pole a komunikace.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje