Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní výstavu pro zahrádkáře, zahradníky a kutily na severu Čech ročně navštíví až 80.000 lidí. Největší zájem mezi návštěvníky je jako obvykle o česnek, který se prodává od 120 korun za kilogram.

Přidejte svůj názor

česnek
doporučujeme

Výstaviště je otevřeno návštěvníkům do soboty 21. září. Otevřeno je denně od 9:00 do 17:00. Někteří nedočkavci dnes stáli před vstupem už od 8:30. Lidé mají výběr z širokého sortimentu. Vystavuje tu na 500 stánkařů. Nejčastěji prodávají sazenice, stromky, ale také potřeby pro domácí mazlíčky nebo domácí sýry a klobásy.

Hosté při slavnostním zahájení zrekapitulovali letošní úrodu. Kvůli několika letům sucha se zemědělství nedaří. Letos byla úroda vyšší. "Letošní rok byl rokem průměrným, ve srovnání s deseti lety to byl průměr, bylo to o půl procenta víc než průměr. Výsledky u obilovin, co se týká posledních pěti let, tak je to pokles asi o 4,9 procenta, a hlavně oproti minulému roku jsme sklidili asi o 8,5 procenta více úrody," řekl prezident agrární komory Zdeněk Jandejsek.

Chybět nebude ani soutěž v kategoriích Největší výpěstek, Nejzajímavější kuriozita a Křišťálové jablko. Lidé mohou navštívit po celou dobu výstavy zahrádkářskou expozici v pavilonu G věnovanou bylinkám.

Výstaviště Zahrada Čech je výstavní areál o celkové rozloze přibližně 6,5 hektaru. Je ve východní části Litoměřic v Českolipské ulici. První výstava se zde konala v roce 1969. Provozovatelem výstaviště je Zahrada Čech, kterou vlastní z poloviny město Litoměřice.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete se mít v důchodu dobře? Studie ukázala, kam se musíte odstěhovat

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Dusno kvůli Xaveru Veselému: Videa pro Hrad? Hrušínský i Wollner to…

09.10.2019 19:55 Internetová televize XTV, kde působí moderátor Luboš Xaver Veselý, uzavřela s Pražským hradem…

Jaký bude premiér Jaromír Soukup? Zanedlouho se to dozvíte, vzkázal…

06.10.2019 18:04 Aktualizováno Jaromír Soukup, majitel TV Barrandov, přichází s novým projektem. Chce zaujmout diváky novým…

Netflix bude v češtině. Giganti startují boj o českého diváka

05.10.2019 21:46 Aktualizováno Když máte doma Apple TV a podíváte se na aplikaci Netflix, uvidíte ilustrační screenshoty z českého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama