U předškolních dětí není nutné používání dezinfekce

U předškolních dětí není nutné, aby používaly dezinfekci. Při čištění rukou postačí důkladné půlminutové mytí tekutým mýdlem a teplou vodou a osušení jednorázovými papírovými ručníky. Takové doporučení k provozu mateřských škol či dětských skupin v souvislosti s covidem-19 dnes vydali pražští hygienici na webu. Dodali, že při použití dezinfekce u malých dětí se může citlivá dětská kůže poškodit či dostat například do očí.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Při použití dezinfekčních prostředků u malých dětí může docházet i k otření očí a podobně, nelze tedy zajistit bezpečné použití dezinfekčního prostředku a také může docházet k poškození citlivé dětské kůže zejména u alergiků," uvedli hygienici. Postačí podle nich mytí rukou mýdlem a teplou vodou, při sušení jsou vhodné jednorázové papírové ručníky místo látkových.

Použití dezinfekce rukou je naopak žádoucí u personálu předškolních zařízení. Důležitý je také úklid všech prostor a dezinfekce povrchů nebo předmětů včetně hraček a také časté větrání, tedy minimálně jednou za hodinu na pět minut.

Školky na rozdíl od ostatních stupňů škol vláda kvůli šíření koronaviru 11. března plošně neuzavřela. Rozhodnutí o jejich provozu nechala na zřizovatelích. Ministerstvo školství jim doporučilo provoz přerušit. Podle České školní inspekce se v březnu a dubnu zavřelo kolem 95 procent mateřských škol, žádným způsobem jich provoz neomezilo zhruba 1,5 procenta, i v nich se ale snížila docházka dětí přibližně na polovinu. Většina školek podle inspekce chtěla obnovit provoz v druhé polovině května. V Česku je zhruba 5300 školek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sdílím Rogličův žal, triumf na Tour měl na dosah, říká pro EZ poslanec ODS…

20.09.2020 08:30 ROZHOVOR - Zalila ho vlna zklamání, pohltil jej smutek i žal. Poslanec ODS Jakub Janda nevěřícně…

Covid: Sobotní přírůstek nakažených byl 2046, o 65 méně než v pátek

20.09.2020 07:31 Nárůst potvrzených případů koronaviru v ČR v sobotu mírně zpomalil. Laboratoře potvrdily 2046…

První návrh státního rozpočtu pro rok 2021: Schillerová plánuje schodek…

19.09.2020 23:00 Aktualizováno Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje…

Lidé roušky od státu vyhazují nebo vrací Babišovi. Přihlásil se o ně…

19.09.2020 23:00 Aktualizováno Mysleli to dobře, u některých lidí však vládní politici opět narazili. Občanům starším 60 let v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama