ÚOHS posuzuje nákup Babišova holdingu FutureLife

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat záměr zdravotnického holdingu FutureLife na ovládnutí kliniky reprodukční medicíny Gennet. Zahájil správní řízení.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)
doporučujeme

Pro holding budovaný investičním fondem Hartenberg, který hospodaří s miliardami ministra financí a majitele Agrofertu Andreje Babiše, jde zatím o největší zdravotnickou akvizici. Hodnotu transakce ani jedna ze stran neuvedla.

ÚOHS by měl o povolení transakce rozhodnout do poloviny ledna příštího roku. Posuzovat bude oblast poskytování zdravotnických služeb, konkrétně v oborech ambulantní gynekologické péče, asistované reprodukce, sexuologie a andrologie, anestezie, lékařské genetiky a urologie.

Kliniky Gennet loni utržily 360 milionů korun. Roční tržby nově vznikající zdravotnické skupiny tak podle serveru budou 1,4 miliardy korun. Skupina Gennet je rodinná firma založená v roce 1996 lékařem Davidem Stejskalem. Jeho rodina by měla v rámci vyrovnání získat minoritní podíl v holdingu FutureLife. Firma provozuje dvě kliniky v Praze, jednu v Liberci a jednu v Londýně.

Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku a na Slovensku, uvedl už dříve Josef Janov, někdejší investiční šéf Penty, který s Babišem fond loni založil. V holdingu FutureLife soustředil fond zdravotnická zařízení.

Témata: ÚOHS
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká pošta o víkendu zavře pobočky

15.06.2021 08:23 Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama