Soud se bude zabývat karuselovými podvody za 222 milionů korun

Praha – Městský soud v Praze bude od středy projednávat případ karuselových podvodů, při kterých mělo pět lidí ošidit stát o 222 milionů korun.

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Obžalovaní prý vytvořili řetězec společností, které spolu fiktivně obchodovaly. Za zkrácení daně z přidané hodnoty jim hrozí pět až deset let vězení. Obžaloba, kterou má ČTK k dispozici, míří na Maria Bertuccia, Reného Černého, Jiřího Nechodoma, Roberta Šváchu a Viléma Roubíčka, jenž má postavení spolupracujícího obviněného.

Skupina měla od dubna 2010 do konce roku 2011 na různých místech uplatňovat nadměrný odpočet DPH za prodej fiktivního zboží. Vyšetřovatelé tvrdí, že Bertuccio a Roubíček zkrátili daň se škodou 222 milionů korun, Černému, Nechodomovi a Šváchovi pak připisují škodu 189 milionů.

Přes řetězec firem vedených bílými koňmi pocházejícími především z Bulharska, vyváželi do zemí EU neexistující zboží deklarované například jako tiskárny nebo příslušenství do tiskáren a kopírek.

Tito koně nevedli účetnictví, nevystavovali faktury ani nevyvíjeli žádnou činnost. Faktury prý vytvářeli Bertuccio, Černý, Roubíček a Švácha. Ti také údajně deklarovali vývoz zboží do jiného členského státu EU, zejména do Německa, na Slovensko a do Itálie. Jako příjemce zboží označovali hlavně slovenské firmy, které prý ovládali Bertuccio s Roubíčkem.

Témata: soudy | podvody s DPH
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Osm ministerstev žádá přednostní očkování klíčových úředníků

12.04.2021 21:11 Osm ze 14 českých ministerstev využilo podle webu Deník N nabídku Ústředního krizového štábu (ÚKŠ),…

Termín další dodávky testů pro školy 3. května je podle Švagra šibeniční

12.04.2021 11:17 Aktualizováno Termín další dodávky 5,6 milionu testů na koronavirus pro školy, kterou chce mít ministerstvo…

Ombudsman Křeček upozornil na nejednotnost v omezování provozu úřadů

09.04.2021 11:23 Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček upozorňuje na nejednotnost v postupu úřadů ohledně…

Šimůnková: Veřejná správa neumí zaměstnat lidi s postižením, realita je…

08.04.2021 11:57 Veřejná správa podle zástupkyně veřejného ochránce práv Moniky Šimůnkové neumí zaměstnávat lidi s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama