Soud se bude zabývat karuselovými podvody za 222 milionů korun

Praha – Městský soud v Praze bude od středy projednávat případ karuselových podvodů, při kterých mělo pět lidí ošidit stát o 222 milionů korun.

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Obžalovaní prý vytvořili řetězec společností, které spolu fiktivně obchodovaly. Za zkrácení daně z přidané hodnoty jim hrozí pět až deset let vězení. Obžaloba, kterou má ČTK k dispozici, míří na Maria Bertuccia, Reného Černého, Jiřího Nechodoma, Roberta Šváchu a Viléma Roubíčka, jenž má postavení spolupracujícího obviněného.

Skupina měla od dubna 2010 do konce roku 2011 na různých místech uplatňovat nadměrný odpočet DPH za prodej fiktivního zboží. Vyšetřovatelé tvrdí, že Bertuccio a Roubíček zkrátili daň se škodou 222 milionů korun, Černému, Nechodomovi a Šváchovi pak připisují škodu 189 milionů.

Přes řetězec firem vedených bílými koňmi pocházejícími především z Bulharska, vyváželi do zemí EU neexistující zboží deklarované například jako tiskárny nebo příslušenství do tiskáren a kopírek.

Tito koně nevedli účetnictví, nevystavovali faktury ani nevyvíjeli žádnou činnost. Faktury prý vytvářeli Bertuccio, Černý, Roubíček a Švácha. Ti také údajně deklarovali vývoz zboží do jiného členského státu EU, zejména do Německa, na Slovensko a do Itálie. Jako příjemce zboží označovali hlavně slovenské firmy, které prý ovládali Bertuccio s Roubíčkem.

Témata: soudy | podvody s DPH
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Platnost řidičských průkazů se prodlouží. Úřady jsou zahlcené, tvoří se…

20.10.2020 16:57 Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření…

Finanční správa chybovala. Měla přijímat i e-maily s řádným podpisem,…

20.10.2020 15:55 Finanční správa chybovala, pokud před rokem 2016 nepřijímala v daňových záležitostech e-mailová…

Soudy obdržely stížnosti na krajské volby, na Vysočině chyběl jeden hlas

16.10.2020 17:48 Aktualizováno Krajské soudy k dnešku obdržely 17 stížností na průběh a výsledky voleb do krajských zastupitelstev…

Soud rozhodl o propuštění Švachuly z vazby, zatím v ní ale zůstane

07.10.2020 17:45 Krajský soud v Brně dnes nečekaně rozhodl o propuštění z vazby obžalovaného Jiřího Švachuly (dříve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama