Trhovci uvěznili inspektora ČOI ve skladu plném padělků

Cheb - Děsivé chvíle má za sebou jeden z inspektorů České obchodní inspekce. Při kontrole tržnice Dragoun v Chebu na Karlovarsku ho obchodníci zamkli ve skladu, ve kterém zůstal přes hodinu uvězněný. Když přijela pomoc, bylo jasné proč. Ve skladu byly totiž padělky luxusních značkových kabelek a hodinek, odhadem za 200 milionů korun.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

ČOI
doporučujeme

Otřesený inspektor vyvázl bez zranění, snad jen mírně šokovaný. "Byl to hodně nepříjemný pocit. V tom skladu jsem byl zavřený hodinu a čtvrt. Pro mne to ale bylo jako věčnost. Připadal jsem si jako klaustrofobik ve stísněném prostoru. Přemítal jsem, co se se mnou bude dít dál," popsal později svou situaci uvězněný inspektor.

Inspektora z Ústí nad Labem v Chebu nikdo neznal. On navíc použil velmi rafinovanou lest. "Hovořil německy a říkal si o různé druhy kabelek. Nejprve se mu ta kabelka nelíbila, protože byla velká, pak byla malá, pak byla málo světlá. Takže ho nakonec vzali do jakéhosi skladu a tam byla přehlídka různých padělků kabelek," řeklTV Nova mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Když inspektor viděl, že kolem něj jsou padělky za 100 až 200 milionů korun, vytáhl průkaz. Že ho cizinci ve skladu uvězní, to nečekal. "Začali jako obvykle zmatkovat, zavírat stánky a bohužel zavřeli i inspektora v tom skladu," popsal další vývoj situace Jan Řezáč, ředitel ČOI pro Plzeňsko a Karlovarsko.

Kromě trestu za prodej padělků tak trhovcům teď hrozí ještě další obvinění. "Věc prošetřujeme z důvodu možného spáchaní trestného činu omezování osobní svobody," potvrdila mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Není to ovšem poprvé, co se inspektor octl v zamčeném skladu. "Naposledy se to stalo před více než pěti lety. A fakticky se to stávalo ČOI zřídka, právě v době, kdy začala kontrovat tržnice. Ale že se to stane v roce 2016, to jsme nečekali," dodal mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Inspektoři se teď probírají zabavenými poklady. Našli například poměrně zdařilé padělky luxusních hodinek Breittling. Pravé hodinky této značky by stály více než půl milionu korun. Gangu obchodníků hrozí pokuta 5 milionů. A za uvěznění inspektora dva roky vězení.

Loading...
Témata: čoi | inspekce
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Česká pošta potřebuje restrukturalizaci, musí být konkurenceschopná

18.08.2019 18:18 Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli…

Televize Barrandov dostala kvůli Soukupovi pokutu

13.08.2019 20:58 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000…

Registrované partnerství? Gayové a lesby v ČR čelí byrokratické překážce

10.08.2019 14:23 V Praze od začátku roku do 9. srpna uzavřelo registrované partnerství 64 párů. Loni za stejné…

Zahraniční banky vydělávají na hlouposti Čechů? Kalousek se pustil do…

07.08.2019 21:57 Aktualizováno Zahraniční vlastníci bank působících v České republice kromě dividend vydělávají nemalé peníze na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama