Bradáčová vyhlásila válku protikorupční policii, myslí si Martinec

Praha - Šéfka pražského vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová vyhlásila válku protikotupční policii poté, co unikly informace o prověřování jejího exmanžela. U soudu to dnes uvedl exšéf protikorupční policie Tomáš Martinec.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Lenka Bradáčová, od 30. července 2012 vrchní státní zástupkyně v Praze.
doporučujeme

Bradáčová podle něj odmítla připustit, že údaje mohl vynést i někdo ze státního zastupitelství. Martinec po Bradáčové žádá omluvu a 200.000 korun za její tvrzení, že proti ní tuto kauzu konstruoval. Soud rozhodne v prosinci. Bradáčová už dříve sdělila, že Martincův současný postup nemá důvod komentovat. K soudnímu jednání osobně nechodí, její právník požaduje zamítnutí žaloby.

Martinec tvrdí, že vrchní státní zástupkyně využila svého vlivu a odstartovala proti němu mediální kampaň. V březnu 2013 řekla moderátorovi po interview na Frekvenci 1, že protikorupční policie na ni „vyrobila" kauzu podjatosti. Bylo to poté, co se jí novinář zeptal na případ IT zakázek ministerstva práce, v němž figuroval bývalý manžel Bradáčové Tomáš Hájek.

Po zmíněném rozhovoru mu prý zavolala na mobil. „Ptala se, jak je možné, že došlo k úniku informací z protikorupční policie a že je to na vyhlášení války mezi vrchním státním zastupitelstvím a protikorupční policií, a ta válka se potom vedla," popsal Martinec při dnešní výpovědi u Obvodního soudu pro Prahu 2. "Já oponoval, že o tom věděla i státní zastupitelství, a jestli může vyloučit, že ten únik byl odjinud než od policie, což ona popřela," dodal.

Zdůraznil, že moderátorovi žádnou informaci tohoto typu nesdělil. Stejně se dnes vyjádřil také moderátor Lubomír Veselý. Odmítl také, že by prohlášení Bradáčové o vykonstruování kauzy nahrál bez jejího vědomí až po skončení oficiálního rozhovoru


"Vedli jsme debatu, která byla z mého pohledu naprosto neškodná. Nebylo tam nic, co by paní doktorku mohlo urazit nebo rozčílit, nic, co by vedlo k jejímu tvrzení, že Martinec na ni vyrábí kauzy a mně je prodává," řekl. "Odmítám tvrzení, že paní doktorku někdo nahrával, když to bylo vypnuté. Bylo to naopak zapnuté a červeně to svítilo," popsal. Když někdo přijde do rádia, musí počítat s tím, že co tam řekne, to i zazní, dodal. Poznámku Bradáčové o protikorupční policii následně odvysílal, což rozpoutalo mediální přestřelku.

Martinec uvádí, že Bradáčová svým tvrzením porušila jeho osobnostní práva. Výrok se prý nezakládal na pravdě a měl za cíl ho zlikvidovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finanční správa omezí činnost 33 úřadů, bude na nich režim 2+2

18.09.2019 15:01 Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou…

Drahé dárky pro Nečasovou? Dali jsme jí maximálně květinu, zaznělo u soudu

17.09.2019 15:23 Aktualizováno Bývalý ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), advokát Karel Muzikář, lobbista Vladimír…

Český terorista? Soud zmírnil podmínku vojákovi za účast v konfliktu na…

17.09.2019 13:11 Aktualizováno Odvolací pražský vrchní soud dnes zmírnil podmíněný trest vojákovi Eriku Eštuovi, který čelil…

Falešný šlechtic neuspěl se stížností, za podvody si má odsedět 9 let

17.09.2019 11:00 Karel Šimko z Frýdku-Místku si za rozsáhlé podvody s konečnou platností odpyká devět let ve vězení.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama