Pražský starosta pomohl okradené uklízečce, lidé na ni dali skoro 20 tisíc za jeden den

Praha - Starosta sedmé městské části v Praze Jan Čižinský (KDU-ČSL) ukázal, že má dobré srdce. Okradené uklízečce předal prostřednictvím spontánní sbírky téměř 20 tisíc korun. Na výzvu, aby lidé uklízečce přispěli přes jeho transparentní účet, slyšelo překvapivě hodně lidí.

domácí práce, ilustrační foto

Pouhý jeden den stačil na to, aby lidé finančně vypomohli okradené uklízečce. Pomoc zprostředkoval starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL). Na uklízečku přispělo 58 lidí částkou 18 022 korun. Uklízečku někdo ve středu okradl ve chvíli, kdy uklízela ulice sedmé městské části. 

"Vždy se snažím našim uklízečům, když jdu kolem, poděkovat a prohodit pár slov. Měla brýle proti slunci a tak jsem si všiml až těsně u ní, že pláče. Právě jí totiž někdo při uklízení ukradl tašku se vším, co měla. Přišla o několik tisícovek, o stravenky a o doklady," popsal Čižinský své setkání s uklízečkou na svém facebooku. 

Starosta ji nějaké peníze dal hned na místě, následně ale výzvu o pomoc této paní vyvěsil právě na facebook. "Kdybyste někdo byl ochoten jí také pomoci, že byste jí mohli poslat něco přes můj transparentní účet, který používám na volby, a já jí to předám. Snad to nebudete považovat za nepatřičné," napsal. Následně lidé skutečně poslali částky na pomoc ženě. Svou platbu na transparentní účet starosty označovali jako "peníze pro paní uklízečku". 

Vybraná částka má poměrně výrazně převyšovat částku, kterou uklízečce někdo ukradl. 

"Je vidět, že máte dobré srdce a pomáháte dvakrát, protože pomáháte rychle! Do této chvíle se vybralo nejméně dvakrát tolik, než bylo ukradeno. Díky všem!" napsal starosta ve čtvrtek odpoledne. Následně zveřejnil děkovný dopis uklízečky, který vlastnoručně sepsala. "Jsem dojata, že lidé se chovají vůči sobě v krizové situaci a dokáží pomoci cizímu člověku,. Svou hloupostí jsem o vše přišla. Tento dar mi dal víru, že jsou i hodní a slušní lidé, kterým osud druhých není lhostejný," poděkovala. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká pošta o víkendu zavře pobočky

15.06.2021 08:23 Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná…

Související:

Právě se děje