Kladenský soud řeší podvody v autoškolách, řidičák údajně dostal i negramotný

Kladno - Soud v Kladně dnes začal řešit podvody s testy v autoškolách. Obžalováni jsou zástupci autoškol i zkušební komisaři. Za splnění testů v některých případech brali komisaři podle obžaloby úplatky, podle posudku dostal řidičský průkaz i negramotný člověk.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Podle státního zástupce Pavla Kejzlara byly úplatky v řádech tisíců korun. Komisařům hrozí jako úředním osobám až deset let vězení a lidem obžalovaným z toho, že komisaře podpláceli, až šest let vězení. Dnes u soudu vypovídali obžalovaní a byly předkládány důkazy.

Policie v roce 2016 obvinila tři stálé kladenské zkušební komisaře z korupce a zneužití pravomoci. Jsou podezřelí, že umožňovali získat řidičský průkaz například bez absolvování většiny povinných jízd nebo bez splnění testů. "Myslím, že to bylo přes 40 případů," uvedl státní zástupce. Podle znaleckého posudku byl jeden z úspěšných žadatelů o řidičský průkaz dokonce negramotný.

Pokud by soud prokázal obžalovaným vinu a byli by pravomocně odsouzeni, budou úřady zřejmě řešit i nelegálním způsobem získaná řidičská oprávnění a jejich případné odebrání. Jeden z komisařů už byl dříve odsouzen, dostal podmíněný trest a zákaz činnosti. Hlavní líčení má u kladenského soudu pokračovat příští týden.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha 11 má nového starostu. Stal se jím Jiří Dohnal z Pirátů

19.02.2019 21:05 Aktualizováno Starostou Prahy 11 byl dnes zvolen Jiří Dohnal z Pirátů. Ve veřejné volbě jej podpořilo 28 ze 42…

Ochrana whistleblowerů v Čechách? Nadační fond proti korupci představil…

19.02.2019 18:21 Nadační fond proti korupci (NFPK) dnes představil svůj návrh zákona o ochraně oznamovatelů…

Kauza exšéfa ŘSD Haly: Policisté u soudu odmítli tlaky na průběh…

18.02.2019 17:44 Policisté, kteří řešili kauzu, v níž byl bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)…

Huawei je bezpečnostní hrozbou, trvá na svém NÚKIB

14.02.2019 17:55 Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nezměnil své stanovisko, technologie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama