Policie chce kvůli dotačnímu podvodu obžalovat 5 lidí

Policie navrhla obžalobu pěti lidí, kteří se podle ní podíleli na dotačním podvodu při stavbě wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Spis nyní posuzuje dozorující krajské státní zastupitelství v Hradci Králové, řekl dnes ČTK mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Regionální operační program podpořil v roce 2008 projekt grantem 140 milionů korun. Stavbu však podle kriminalistů doprovázely nesrovnalosti, když například faktury za práce neodpovídaly skutečnosti. Na případ upozornil Český rozhlas.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

krimi

Evropská unie na projekt uvolnila 50 milionů korun, což je podle policie výše škody, která podvodem vznikla. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti, jenž ze svého operačního programu projekt wellnessu v Hluboké nad Vltavou podpořil, vedl v roce 2008 ředitel Jiří Trnka. Později funkci opustil, jelikož jej policie stíhala kvůli zásahům do schvalování a hodnocení výběru jednotlivých žádostí o dotace. Soud ho za to potrestal tříletou podmínkou.

V souvislosti s podvodem na stavbu wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou policie mimo jiné stíhá podnikatele Vladimíra Hlavatého a Miroslava Skořepu, uvedl rozhlas. Kriminalisté pět lidí obvinili z poškození finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Policie navíc na bankovních účtech stíhaných zajistila 32 milionů korun. Obviněným hrozí až desetileté vězení.

"Tvrzení uplatněná policejním orgánem pan Hlavatý považuje za nepravdivá. Policejní orgán nedostatečně zjistil skutkový stav. Například se tvrdí, že bylo fakturováno něco jiného, než bylo postaveno. Nebo se tvrdí, že od počátku musel vědět, že bude stavět něco jiného, než na co byla poskytnuta dotace, a to prostě není pravda a pan inženýr je schopný to dokázat. Je tam také tvrzeno, že změny, které se na předmětu dotace děly, byly zamlčované a nebyly oznamovány tomu orgánu, a to není pravda, veškerá dokumentace byla překládána správně a nic nebylo zatajováno," uvedl už v lednu na webu iRozhlas.cz Hlavatého právník Petr Smejkal.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Funkcionáři oceňují více peněz na sport, čerpání ale vázne

18.01.2019 18:03 Funkcionáři oceňují navyšování objemu státních prostředků určených na podporu sportu. S jejich…

Datová schránka? Od roku 2020 si ji zřídíte i na dálku, je nutná změna…

18.01.2019 15:50 Aktualizováno Datovou schránku bude možné si od příštího roku zřídit i na dálku prostřednictvím eObčanky a…

Slibem nezarmoutíš? Od května by se měly zvýšit platy pošťáků

15.01.2019 18:00 Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) slíbil odborářům České pošty, že udělá vše pro zvýšení platů…

Extremisté mají smůlu: Úřady zablokovaly server White Media

14.01.2019 19:48 Krajně pravicový extremistický server White Media, který mimo jiné předloni zveřejnil obsah…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama