Policie chce kvůli dotačnímu podvodu obžalovat 5 lidí

Policie navrhla obžalobu pěti lidí, kteří se podle ní podíleli na dotačním podvodu při stavbě wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Spis nyní posuzuje dozorující krajské státní zastupitelství v Hradci Králové, řekl dnes ČTK mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Regionální operační program podpořil v roce 2008 projekt grantem 140 milionů korun. Stavbu však podle kriminalistů doprovázely nesrovnalosti, když například faktury za práce neodpovídaly skutečnosti. Na případ upozornil Český rozhlas.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

krimi
doporučujeme

Evropská unie na projekt uvolnila 50 milionů korun, což je podle policie výše škody, která podvodem vznikla. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti, jenž ze svého operačního programu projekt wellnessu v Hluboké nad Vltavou podpořil, vedl v roce 2008 ředitel Jiří Trnka. Později funkci opustil, jelikož jej policie stíhala kvůli zásahům do schvalování a hodnocení výběru jednotlivých žádostí o dotace. Soud ho za to potrestal tříletou podmínkou.

V souvislosti s podvodem na stavbu wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou policie mimo jiné stíhá podnikatele Vladimíra Hlavatého a Miroslava Skořepu, uvedl rozhlas. Kriminalisté pět lidí obvinili z poškození finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Policie navíc na bankovních účtech stíhaných zajistila 32 milionů korun. Obviněným hrozí až desetileté vězení.

"Tvrzení uplatněná policejním orgánem pan Hlavatý považuje za nepravdivá. Policejní orgán nedostatečně zjistil skutkový stav. Například se tvrdí, že bylo fakturováno něco jiného, než bylo postaveno. Nebo se tvrdí, že od počátku musel vědět, že bude stavět něco jiného, než na co byla poskytnuta dotace, a to prostě není pravda a pan inženýr je schopný to dokázat. Je tam také tvrzeno, že změny, které se na předmětu dotace děly, byly zamlčované a nebyly oznamovány tomu orgánu, a to není pravda, veškerá dokumentace byla překládána správně a nic nebylo zatajováno," uvedl už v lednu na webu iRozhlas.cz Hlavatého právník Petr Smejkal.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymáhání škody po úřednících? Ministerstva se brání, zákon zřejmě opět…

23.03.2019 10:31 Ministerstva odmítla opětovnou poslaneckou novelu Starostů, podle níž by stát byl povinen, nikoli…

Kontrola EET? Úředník odmítl účtenku, pak v kavárně vyhrožoval. Provokace,…

20.03.2019 16:58 Aktualizováno Podnikatelské odbory prostřednictvím videa upozornily na problematický přístup finanční správy ve…

NKÚ by mohl kontrolovat jen statutární města, připustil Kněžínek

19.03.2019 13:57 Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) připustil, že by se plánované rozšíření pravomocí…

Problém s odposlechy lobisty Rittiga, můžou být použity jen některých…

18.03.2019 20:24 Státní zástupce nemůže použít jako důkaz odposlechy lobbisty Ivo Rittiga a dalších obžalovaných v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama