Statisíce za chátrající mosty. Odcházející dozorčí rada odměnila vedení pražské TSK

Pro udělení odměn vedení pražské Technické správy komunikací hlasovalo pět ze sedmi členů její dozorčí rady. To vše těsně po říjnových volbách do zastupitelstva, po kterých na magistrát nastoupila koalice Pirátů, Spojených sil pro Prahu a Prahy sobě. Její zástupci původní radu odvolali, nově je členem například bývalý ministr dopravy Pavel Dobeš.

Přidejte svůj názor

Zřícená pěší lávka v Troji.
doporučujeme

Podle informací Radiožurnálu měla odměny schválit nedávno odvolaná dozorčí rada podniku, a to dva týdny po vyhlášení výsledků pražských komunálních voleb. Tou dobou v ní mělo tři zástupce hnutí ANO a dva členové připadali sociální demokracii, kterou voliči v říjnu zpátky na magistrát nepustili.

Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr z hnutí Praha Sobě připustil, že o případných dalších odměnách rozhodne nová dozorčí rada, jejímž je zároveň předsedou. Mezi její členy patří mj. bývalý ministr dopravy a nynější zastupitel městské části Praha 3 Pavel Dobeš, který vyměnil barvy Věcí veřejných za hnutí Starostové a nezávislí.

Odměny pro vedení se pohybovaly v řádech statisíců. Jejich výši navrhovala bývalá předsedkyně dozorčí rady Lucie Svobodová z ČSSD, která celou kauzu nechtěla nikterak komentovat.

Sdílnější byl předseda představenstva TSK Petr Smolka, který obdržel odměnu ve výši 360 tisíc korun. Schválené částky prý odpovídají práci, kterou jeho tým odvedl, avšak pouze za předpokladu, že všichni dělali svou práci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Právě o tom se dá směle polemizovat. V uplynulém kalendářním roce došlo k dočasnému uzavření Libeňského mostu pro automobilovou a tramvajovou dopravu, kterých se rovněž dotkla narušená statika mostu na Vltavské. Již v prosinci 2017 se navíc zřítila pěší lávka v Troji, při pádu se zranili čtyři lidé a někteří z nich mají doživotní následky.

Nová dozorčí rada se má opět sejít v nejbližších dnech. Další odměny závisí na splnění předem stanovených cílů a projektů. Náměstek pro dopravu Scheinherr se však současným stavem městské společnosti intenzivně zabývá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NKÚ kritizuje stát: Poskytoval miliardové dotace neziskovkám bez analýzy

25.03.2019 15:25 Aktualizováno Stát při poskytování dotací nestátním neziskovým organizacím nevycházel v letech 2016 až 2017 z…

Vymáhání škody po úřednících? Ministerstva se brání, zákon zřejmě opět…

23.03.2019 10:31 Ministerstva odmítla opětovnou poslaneckou novelu Starostů, podle níž by stát byl povinen, nikoli…

Kontrola EET? Úředník odmítl účtenku, pak v kavárně vyhrožoval. Provokace,…

20.03.2019 16:58 Aktualizováno Podnikatelské odbory prostřednictvím videa upozornily na problematický přístup finanční správy ve…

NKÚ by mohl kontrolovat jen statutární města, připustil Kněžínek

19.03.2019 13:57 Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) připustil, že by se plánované rozšíření pravomocí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama