Statisíce za chátrající mosty. Odcházející dozorčí rada odměnila vedení pražské TSK

Pro udělení odměn vedení pražské Technické správy komunikací hlasovalo pět ze sedmi členů její dozorčí rady. To vše těsně po říjnových volbách do zastupitelstva, po kterých na magistrát nastoupila koalice Pirátů, Spojených sil pro Prahu a Prahy sobě. Její zástupci původní radu odvolali, nově je členem například bývalý ministr dopravy Pavel Dobeš.

Přidejte svůj názor

Zřícená pěší lávka v Troji.
doporučujeme

Podle informací Radiožurnálu měla odměny schválit nedávno odvolaná dozorčí rada podniku, a to dva týdny po vyhlášení výsledků pražských komunálních voleb. Tou dobou v ní mělo tři zástupce hnutí ANO a dva členové připadali sociální demokracii, kterou voliči v říjnu zpátky na magistrát nepustili.

Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr z hnutí Praha Sobě připustil, že o případných dalších odměnách rozhodne nová dozorčí rada, jejímž je zároveň předsedou. Mezi její členy patří mj. bývalý ministr dopravy a nynější zastupitel městské části Praha 3 Pavel Dobeš, který vyměnil barvy Věcí veřejných za hnutí Starostové a nezávislí.

Odměny pro vedení se pohybovaly v řádech statisíců. Jejich výši navrhovala bývalá předsedkyně dozorčí rady Lucie Svobodová z ČSSD, která celou kauzu nechtěla nikterak komentovat.

Sdílnější byl předseda představenstva TSK Petr Smolka, který obdržel odměnu ve výši 360 tisíc korun. Schválené částky prý odpovídají práci, kterou jeho tým odvedl, avšak pouze za předpokladu, že všichni dělali svou práci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Právě o tom se dá směle polemizovat. V uplynulém kalendářním roce došlo k dočasnému uzavření Libeňského mostu pro automobilovou a tramvajovou dopravu, kterých se rovněž dotkla narušená statika mostu na Vltavské. Již v prosinci 2017 se navíc zřítila pěší lávka v Troji, při pádu se zranili čtyři lidé a někteří z nich mají doživotní následky.

Nová dozorčí rada se má opět sejít v nejbližších dnech. Další odměny závisí na splnění předem stanovených cílů a projektů. Náměstek pro dopravu Scheinherr se však současným stavem městské společnosti intenzivně zabývá.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Digitalizace státní správy je k smíchu? Její úroveň za pár let neobstojí

14.07.2019 09:33 Dnešní úroveň digitalizace ve státní správě nebude zhruba za tři až pět let stačit. Myslí si to 85…

Kvóty na ženy v ČR? Vládní Strategie "+1" totálně selhala

13.07.2019 09:11 Ministerstva a úřady v Česku nesplnily přes dvě pětiny opatření ke zvýšení zastoupení žen na…

Je to sviňárna, architekt se pustil do Babiše a odhalil realitu kolem…

10.07.2019 11:48 Veřejný prostor zaujala další kauza kolem střetu zájmu premiéra Andreje Babiše a firmy spadající do…

Brownfieldy? Stát je chce řešit, vidí v nich potenciál

08.07.2019 18:02 Stát chce řešit situaci takzvaných brownfieldů, tedy nevyužitých a zanedbaných území, která zůstala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama