Extremisté mají smůlu: Úřady zablokovaly server White Media

Krajně pravicový extremistický server White Media, který mimo jiné předloni zveřejnil obsah soukromé e-mailové schránky tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), byl z podnětu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zablokován. Důvodem bylo zveřejňování neoprávněně získaných osobních údajů. Úřad to dnes oznámil na svém webu.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto

Web byl anonymně registrován u americké společnosti DreamHost, LLC, kterou úřad koncem loňského roku upozornil na protiprávní obsah serveru. Společnost počátkem roku úřadu oznámila, že se kvůli tomu rozhodla ukončit poskytování hostingových služeb k uvedené doméně. "Počínaje 8. lednem 2019 proto není web www.white-media.info nadále přístupný," uvedl úřad.

Server podle něj v rozporu s unijním nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR) zveřejňoval neoprávněně získaná data o českých občanech, a to nejméně v rozsahu jméno, datum narození, adresa. Na webu byly dále uvedeny údaje z kopií průkazů totožnosti, fotografie a kontaktní údaje, uvedl ÚOOÚ.

Server na svých internetových stránkách uváděl, že je skupinou radikálních autorů bojujících proti rakovině národa - neomarxismu. Mezi jeho metastázy byly zařazeny "multikulturalismus, antirasismus, pozitivní diskriminace menšin, homosexualismus, antifašismus nebo gender-feminismus".

Na webu se kromě textů objevovala také videa napadající například Romy či imigranty především afrického původu a muslimy. Před časem se na White Media objevily také seznamy osob, které se veřejně vyslovily proti nenávisti k lidem z odlišných kultur.

Hackeři spojení s White Media se nabourali do e-mailů či facebookových účtů svých oponentů, a to nejen Sobotky, ale také bývalého eurokomisaře Vladimíra Špidly nebo exministra zahraničí Jana Kavana (oba ČSSD).

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Funkcionáři oceňují více peněz na sport, čerpání ale vázne

18.01.2019 18:03 Funkcionáři oceňují navyšování objemu státních prostředků určených na podporu sportu. S jejich…

Datová schránka? Od roku 2020 si ji zřídíte i na dálku, je nutná změna…

18.01.2019 15:50 Aktualizováno Datovou schránku bude možné si od příštího roku zřídit i na dálku prostřednictvím eObčanky a…

Slibem nezarmoutíš? Od května by se měly zvýšit platy pošťáků

15.01.2019 18:00 Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) slíbil odborářům České pošty, že udělá vše pro zvýšení platů…

Ovlivňování voleb na Kutnohorsku: Policie obvinila dvě ženy

14.01.2019 19:09 Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb v obci Chlístovice na Kutnohorsku. Jsou podezřelé, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama