Ústavní soud odmítl stížnost galerie ve sporu se Srpem

Ústavní soud odmítl stížnost Galerie hlavního města Prahy ve sporu s historikem umění a kurátorem Karlem Srpem. Justice pravomocně rozhodla, že vedení galerie před šesti lety postupovalo protiprávně, když dalo Srpovi výpověď. O definitivním konci pracovněprávního sporu dnes ČTK informoval advokát Jan Kozubek, výsledek je patrný také z justičních databází. Plné odůvodnění zatím Ústavní soud nepublikoval.

Přidejte svůj názor

Ústavní soud ČR

Advokát připomněl, že poměrně komplikovaný spor řešily Obvodní soud pro Prahu 1, dvakrát Městský soud v Praze, dvakrát Nejvyšší soud a dvakrát Ústavní soud. Před ukončením pracovního poměru pracoval Karel Srp v Galerii hlavního města Prahy přes 25 let. Jednu dobu dokonce galerii vedl, doplnil Kozubek.

Srp působil jako ředitel galerie v letech 2005 až 2007. Poté ho odvolala městská rada kvůli údajným nedostatkům ve veřejných zakázkách. Srp tehdy důvody svého odvolání neuznal, zastala se jej i řada odborníků. V galerii pak působil jako kurátor.

Z místa hlavního kurátora odvolala Srpa na přelomu let 2012 a 2013 ředitelka galerie Magdalena Juříková, a to z organizačních důvodů. Kritizovala tehdy například Srpovu práci na digitalizaci sbírek i předložený výstavní plán na rok 2013, který údajně nebylo možné akceptovat programově ani ekonomicky.

Justice podle dostupného rozhodnutí Nejvyššího soudu opřela verdikt ve prospěch Srpa o starší právní názor týkající se hodnocení nadbytečnosti zaměstnance.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza exšéfa ŘSD Haly: Policisté u soudu odmítli tlaky na průběh…

18.02.2019 17:44 Policisté, kteří řešili kauzu, v níž byl bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)…

Huawei je bezpečnostní hrozbou, trvá na svém NÚKIB

14.02.2019 17:55 Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nezměnil své stanovisko, technologie…

Český svaz bojovníků za svobodu naráží. Samosprávy odmítají dotace

14.02.2019 17:40 Vedení Hradce Králové, Jihlavy nebo Královéhradeckého kraje odmítají dotovat Český svaz bojovníků…

Řidiči, kolik máte bodů? Stav konta lze nově kontrolovat přes Portál občana

13.02.2019 17:56 Aktualizováno Přehled o končící platnosti řidičského průkazu či stav svého bodového konta mohou lidé od úterý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama