Ústavní soud odmítl stížnost galerie ve sporu se Srpem

Ústavní soud odmítl stížnost Galerie hlavního města Prahy ve sporu s historikem umění a kurátorem Karlem Srpem. Justice pravomocně rozhodla, že vedení galerie před šesti lety postupovalo protiprávně, když dalo Srpovi výpověď. O definitivním konci pracovněprávního sporu dnes ČTK informoval advokát Jan Kozubek, výsledek je patrný také z justičních databází. Plné odůvodnění zatím Ústavní soud nepublikoval.

Přidejte svůj názor

Ústavní soud ČR
doporučujeme

Advokát připomněl, že poměrně komplikovaný spor řešily Obvodní soud pro Prahu 1, dvakrát Městský soud v Praze, dvakrát Nejvyšší soud a dvakrát Ústavní soud. Před ukončením pracovního poměru pracoval Karel Srp v Galerii hlavního města Prahy přes 25 let. Jednu dobu dokonce galerii vedl, doplnil Kozubek.

Srp působil jako ředitel galerie v letech 2005 až 2007. Poté ho odvolala městská rada kvůli údajným nedostatkům ve veřejných zakázkách. Srp tehdy důvody svého odvolání neuznal, zastala se jej i řada odborníků. V galerii pak působil jako kurátor.

Z místa hlavního kurátora odvolala Srpa na přelomu let 2012 a 2013 ředitelka galerie Magdalena Juříková, a to z organizačních důvodů. Kritizovala tehdy například Srpovu práci na digitalizaci sbírek i předložený výstavní plán na rok 2013, který údajně nebylo možné akceptovat programově ani ekonomicky.

Justice podle dostupného rozhodnutí Nejvyššího soudu opřela verdikt ve prospěch Srpa o starší právní názor týkající se hodnocení nadbytečnosti zaměstnance.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman ke konci Kněžíka: Já se odvolání nebojím

18.04.2019 18:25 Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana rezignace ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO)…

loading...

Ministerstvo kultury nechá v reakci na požár Notre-Dame prověřit některé…

17.04.2019 17:47 Ministerstvo kultury (MK) ve spolupráci s hasiči letos prověří protipožární ochranu osmi objektů…

Kauzu BIS začal řešit soud. Nečasová ani Rittig nedorazili

17.04.2019 17:05 Někdejší šéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová (Nagyová), lobbista Ivo Rittig, jeho právník David…

Česká pošta pod palbou: Listonošky makají za almužnu, podvody... U Jílkové…

05.04.2019 22:02 Aktualizováno Služby České pošty jsou terčem masových stížností. Proč neposkytuje služby, za které si občan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama