Kdy skončí drahá data? Ptali jsme se dokdy budeme platit majlant

Podle ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové za hnutí ANO si Češi drahá data zaslouží, jelikož jsou líní si je kupovat. Tento výklad drahých dat v Česku zvedl ze židle řadu lidí. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) serveru EuroZprávy.cz potvrdil, že nákup drahých dat, není pravděpodobně tou nejsofistikovanější strategií, jak služby zlevnit.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Mobilní telefon

Situace na trhu s daty se rychle mění, což je potřeba reflektovat. "Je pravdou, že z evropského srovnání, kolik dat dostávají zákazníci za své peníze, nevycházejí čeští operátoři zrovna lichotivě. Máme za to, že budoucnost je v neomezených datech a nikoliv v malých datových balíčcích. Zákazník není schopen se neustále hlídat, jestli už nevyčerpal svůj datový balíček a kolik dat mu spotřebovává jednotlivá aplikace," uvedl pro EuroZprávy.cz tiskový mluvčí ČTÚ Martin Drtina.

Svěží vítr na trh s mobilními daty by přinesl další operátor zní z ČTÚ bez obalu. "Nejrychlejším způsobem, jak dosáhnout zlepšení situace a zvýšení konkurence na tomto trhu, je podpora příchodu 4. operátora, tedy prohloubení hospodářské soutěže. Český telekomunikační úřad připravil pro vládu principy připravované aukce a je připraven k další diskuzi podmínek využití kmitočtů v pásmech 700 MHz a 3,5 GHz pro sítě 5. generace."

Řada je tedy na vládě, tak uvidíme jestli nás čeká příchod dalšího operátora anebo pomůže metoda "odbornice" sedící v ministerském křesle za hnutí ANO.

"Aukci plánujeme spustit ve druhé polovině letošního roku a slibujeme si od ní, že by mohla nového hráče na mobilní trh přilákat. Vedle toho komunikujeme s Evropskou komisí o možných regulatorních krocích na velkoobchodním trhu mobilních dat. Připravili jsme tříkriteriální test, který ukázal v segmentu domácností soutěžní problém, Evropská komise nás v rámci notifikačního procesu požádala o doplnění o analýzu relevantního trhu a návrhy konkrétních regulačních opatření," uvedl pro EuroZprávy.cz Drtina s tím, že problematiku řeší i v evropském rámci. 

Podle informací z ČTÚ existují tedy odlišné metody, jak zlevnit data, než nákupem aktuálních drahých produktů.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kontrola EET? Úředník odmítl účtenku, pak v kavárně vyhrožoval. Provokace,…

20.03.2019 16:58 Aktualizováno Podnikatelské odbory prostřednictvím videa upozornily na problematický přístup finanční správy ve…

NKÚ by mohl kontrolovat jen statutární města, připustil Kněžínek

19.03.2019 13:57 Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) připustil, že by se plánované rozšíření pravomocí…

Problém s odposlechy lobisty Rittiga, můžou být použity jen některých…

18.03.2019 20:24 Státní zástupce nemůže použít jako důkaz odposlechy lobbisty Ivo Rittiga a dalších obžalovaných v…

Příprava MotoGP v Brně. Ministerstvo chce na akci poslat 65 miliónu z daní

12.03.2019 20:14 Ministerstvo pro místní rozvoj navrhne vládě, aby dala 65 milionů korun na pořádání letošního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama