Kdy skončí drahá data? Ptali jsme se dokdy budeme platit majlant

Podle ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové za hnutí ANO si Češi drahá data zaslouží, jelikož jsou líní si je kupovat. Tento výklad drahých dat v Česku zvedl ze židle řadu lidí. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) serveru EuroZprávy.cz potvrdil, že nákup drahých dat, není pravděpodobně tou nejsofistikovanější strategií, jak služby zlevnit.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Mobilní telefon
doporučujeme

Situace na trhu s daty se rychle mění, což je potřeba reflektovat. "Je pravdou, že z evropského srovnání, kolik dat dostávají zákazníci za své peníze, nevycházejí čeští operátoři zrovna lichotivě. Máme za to, že budoucnost je v neomezených datech a nikoliv v malých datových balíčcích. Zákazník není schopen se neustále hlídat, jestli už nevyčerpal svůj datový balíček a kolik dat mu spotřebovává jednotlivá aplikace," uvedl pro EuroZprávy.cz tiskový mluvčí ČTÚ Martin Drtina.

Svěží vítr na trh s mobilními daty by přinesl další operátor zní z ČTÚ bez obalu. "Nejrychlejším způsobem, jak dosáhnout zlepšení situace a zvýšení konkurence na tomto trhu, je podpora příchodu 4. operátora, tedy prohloubení hospodářské soutěže. Český telekomunikační úřad připravil pro vládu principy připravované aukce a je připraven k další diskuzi podmínek využití kmitočtů v pásmech 700 MHz a 3,5 GHz pro sítě 5. generace."

Řada je tedy na vládě, tak uvidíme jestli nás čeká příchod dalšího operátora anebo pomůže metoda "odbornice" sedící v ministerském křesle za hnutí ANO.

"Aukci plánujeme spustit ve druhé polovině letošního roku a slibujeme si od ní, že by mohla nového hráče na mobilní trh přilákat. Vedle toho komunikujeme s Evropskou komisí o možných regulatorních krocích na velkoobchodním trhu mobilních dat. Připravili jsme tříkriteriální test, který ukázal v segmentu domácností soutěžní problém, Evropská komise nás v rámci notifikačního procesu požádala o doplnění o analýzu relevantního trhu a návrhy konkrétních regulačních opatření," uvedl pro EuroZprávy.cz Drtina s tím, že problematiku řeší i v evropském rámci. 

Podle informací z ČTÚ existují tedy odlišné metody, jak zlevnit data, než nákupem aktuálních drahých produktů.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finanční správa omezí činnost 33 úřadů, bude na nich režim 2+2

18.09.2019 15:01 Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou…

Drahé dárky pro Nečasovou? Dali jsme jí maximálně květinu, zaznělo u soudu

17.09.2019 15:23 Aktualizováno Bývalý ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), advokát Karel Muzikář, lobbista Vladimír…

Český terorista? Soud zmírnil podmínku vojákovi za účast v konfliktu na…

17.09.2019 13:11 Aktualizováno Odvolací pražský vrchní soud dnes zmírnil podmíněný trest vojákovi Eriku Eštuovi, který čelil…

Falešný šlechtic neuspěl se stížností, za podvody si má odsedět 9 let

17.09.2019 11:00 Karel Šimko z Frýdku-Místku si za rozsáhlé podvody s konečnou platností odpyká devět let ve vězení.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama